Babet Ayakkabıdan Spor Ayakkabıya Her Şey: 2018 Yaz Ayakkabı Trendleri

Babet Ayakkabıdan Spor Ayakkabıya Her Şey: 2018 Yaz Ayakkabı Trendleri

Her sene daha da farklılaşan trendlere ayak uydurmak biz kadınlara bazen zor gelebiliyor. Yaz heyecanıyla beraber dolaplarımıza babet ayakkabı mı, spor ayakkabı mı, yoksa farklı tarzlarda başka modeller mi ekleyeceğiz karar veremiyoruz. Modayı yakından takip etmek de bir hayli meşakkatli görünse de aslında o kadar zor değil. 2018 İlkbahar – Yaz modası gümbür gümbür geldi bile! Hala bir fikriniz yoksa size yardımcı olalım: İşte 2018’e damga vuran ayakkabı modelleri ve kullanım alanları!

Kısa Topuklu Ayakkabılar
Nostalji rüzgarlarının deli gibi eseceği bu yaz 70’li yılların kapılarını cesurca aralıyoruz. Artık yürümek için bin dereden su getirdiğimiz o yüksek topuklu ayakkabılarımıza elveda deme vakti. Bu sezon, kısa topuklar moda! Kombininizi gündüzden geceye kolayca taşımanıza da yardımcı olan bu topuklularla, bir taşla iki kuş vurmanız da mümkün. 2018 ilkbahar yaz ayakkabı trendlerinde öne çıkan bu kısa topuklu ayakkabılar ile modaya ayak uydurmak kolaylaştı. Artık kolayca, özgüvenli yürüyüşlerimizle kaldırımları neşelendireceğiz!

Slingback Ayakkabılar
Özel parçaları dolabınızda muhafaza etme gibi bir alışkanlığınız varsa Slingnack parçalar tam size göre. Kombinlerde çokça rastlanılmamasının asıl sebebi, asilliğiyle her kombine uyum sağlayamaması. Ama gözünüz korkmasın, şıklığın zariflikle birleştiği ince çizgiler inşa etmek istiyorsanız ve farklı bir görünümle akıllara kazınmak istiyorsanız Slingback’ları dolabınızın baş köşesine koyun deriz. Hem kısa topuklu modellerde hem de uzun topuklularda ayaklarınıza ayrı bir hava katacak olan slingback ayakkabılar bu sezona damga vuracak.

Ugly Sneaker’lar
Her gün, her dakika şirinliği savunan bir çok trendin aksine Ugly Sneaker’lar kombininize farklı bir bakış açısı kazandırmak için birebir. Rahat oluşlarının yanı sıra kendilerine farklılık katarak güçlenen bu sneaker modelleri, moda dünyasının yeni gözdelerinden. Casual kombinler ile kullanılmasına alışık olduğumuz sneakerlar bu sezon düz ve sade elbiselerin de altında konuçlanıyor.

Pastel Tonlar
Sarı, pembe, mavi ve mint gibi yumuşak tonlar arka planda kalmayıp artık gün yüzüne çıkmaya karar verdi. 2018 yaz modasında tekdüze renklerden uzaklaşıp pastel tonlarının büyülü dünyasına giriş bileti almayı unutmayın. Sezona en masum halleriyle katılan bu renkler, geceleri de ayaklarınızı süslemeye aday! Kontrastın gücünden yararlanarak renk skalanızı geliştirerek kombinlerinize pastel tonlarını eklemeyi unutmayın.

Işıltının Gücü
Hem kış sezonunda hem de İlkbahar/Yaz sezonunda ayakkabılarda hakimiyetini sürdüren ışıltılar, uzun bir süre trend kalacak. Geçen sene trend olacağını kolaylıkla tahmin ettiğimiz ışıltılar, bu sezon kaldırımları kasıp kavuruyor adeta. Korkmadan, sorgulamadan günlük kombinlerinizde bile kolayca kullanabilirsiniz. Hatta aksesuarlarınıza da ışıltıyı taşırsanız, bu sezonun modasına dahilsiniz demektir.
2018 yaz mevsiminin trendlerini öğrendiğinize göre, gelsin bakalım mükemmel kombinler 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir