Gelin Ayakkabısı Seçme Kılavuzu

Gelin Ayakkabısı Seçme Kılavuzu

Hayatınızın belki de en önemli günlerinden biri olan düğününüzde her şeyin kusursuz olması tabii ki de çok önemli. Gelinlik seçiminden gelin ayakkabısı seçimine, davetiye tasarımlarından konsepte kadar her şeyin uyum içinde ilerlemesi düğününüzün yapı taşıdır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünüzden ve planladığınızdan emin olmak için araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Sevdiklerinizin sizi bir defaya mahsus beyazlar içinde göreceği bu önemli günde gelinliğinizi tamamlayacak parçaların seçimi ne kadar stres yaratsa da aslında oldukça keyifli geçebilecek bir süreçtir. Özellikle gelin ayakkabınızı seçerken size kılavuz olabilecek bazı önerilerimizi listeleyerek düğün stresinizi biraz da olsa azaltmayı hedefledik.

Gelin Ayakkabısının Kumaşı
Ham ipek, krep veya saten kumaştan yapılmış ayakkabılar yaygın olarak tercih edilirler. Çünkü genel olarak gelinlinlik yapımında da bu kumaşlar tercih edilir. Dolayısıyla kumaşlar arası uyum önemlidir. Ama arzu ederseniz farklı kumaşları da tercih edebilir, kontrastlarla gelinliğinize anlam katabilirsiniz.

Gelin Ayakkabısının Rengi
Nasıl bir ayakkabı giymek istediğinize karar vermek uzun bir süreç olarak gelebilir. Bütün gece sizi taşıyacak olan ayakkabınızın rengi de elbette ki çok önemli. Klasik olarak ilk tercihiniz belki de gelinliğiniz ile aynı tonlarda bir ayakkabı olabilir. Sıradanlığın dışına çıkmak isterseniz farklı tonlarda bir ayakkabı da tercih edebilirsiniz. Eğer farklı renklerde bir ayakkabi seçmek istiyorsanız aksesuarlarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer aksesuar kullanmayı sevmeyenlerdenseniz; pullu – taşlı ayakkabı modelleri seçerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Gelin Ayakkabısının Konforu
Konfor, düğününüzde kesinlikle es geçilmemesi gereken parçadır. Bütün gün sizi taşıyacak olan ayakkabılarınız, konforun ta kendisi olmalıdır. Aksi takdirde her dakikasından keyif alacağınız düğününüz size acı verebilir. Bu yüzden, ayakkabınızı seçerken konforlu olmasına dikkat edin. Mümkün olduğunca yüksek topuklardan kaçının. Ara topuklar ayaklarınızı daha az yoracaktır.

Hava Şartlarına Uyum
Son olarak; ayakkabınızı seçerken düğününüzün mevsimini de düşünmeyi unutmayın. Eğer kış düğünü yapacaksanız ne kadar beğenseniz de yazlık modellerden kaçının. Eğer düğününüz yaz veya bahar aylarında, gelinliğiniz de straplez veya tek omzu açık kesime sahipse, topuğu ve burnu açık, saten bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Ancak düğününüz kış aylarında olacaksa ham ipek ve tamamen kapalı bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir