Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Cankurtaran Balerin BabetCankurtaran Balerin Babet

Yaz geldi ve kadınlar dolaplarından elbiselerini çıkarttı. Ancak ayakkabı problemi de beraberinde geldi. Öyle elbiseler var ki altına her ayakkabı giyilir. Ama diğer taraftan da her ayakkabıyı giyemeyenler kadınlar var. En başta topuklu ayakkabıyla uzun saatler geçirmek akıl karı bir şey bir süre sonra olmaktan çıkar. İşte balerin babetler hem böylesi anlarda hayat kurtarır hem de farklı tarz yaratmaya yardımcı olur.

Balerin Babeti Elbiseyle Kombin Yapmak

Balerin babetler kendilerini eteklerde çok güzel gösterir. Elbiselerde de farklı bir hava yaratır. Zarif ve güzel görüntüleriyle kombine eşlik eder. Audrey Hepburn’ün favori ayakkabısı olan babetlerin elbiselerle uyumlarına bir göz atalım.

After Party Elbiseleri

Düğünde çoğu gelin kendisi gibi olamaz. Ancak after party gelinlerin tam olarak kendi olabildikleri yer. Yaz gelinlerinin seçtiği elbiselerin altında balerin babet kolayca uyum sağlar. Ayrıca topuklu ayakkabıdan yorulmuş ayakları da dinlendirir.

Spor Elbiseler

Spor elbisenin nerede giyildiğine bağlı olarak balerin babet kombin yapılır. Yazlık, deniz veya havuz kenarı gibi tatil yerlerinde balerin babet uygun olmaz. Günlük giyimde kullanılan spor elbise ile balerin babet uyumlu olur. Spor elbiseler balerin babet dışında parmak arası terlik veya spor ayakkabı ile kullanılabilir.

Siyah Mini Elbise

Zamansız şıklığın diğer adı, dolapların cankurtaranı siyah mini elbise ile ayakkabıların cankurtaranı balerin babet tabii ki gayet uygun bir ikili olabilir. Ünlü modacı Coco Chanel siyah mini elbise için kadınların üniforması der. Böylesi elbise için ayakkabı seçmek daha da önem kazanır. Balerin babetlerle siyah mini elbise dışarıda bir akşam yemeğinde ya da düğün organizasyonlarında birlikte giyilebilir.

Maxi Elbise

Ayak bileklerine kadar uzanan elbiselere maxi elbise denir. Moda ikonlarından Royal kadınlarına kadar herkes bu elbiseyi balerin babetle birlikte kullanır. Maxi elbiselerin balerin babetlerle giyilmesi neredeyse yazısız kural sayılır.

Hamile Elbiseleri

Hamilelikle birlikte gelen sadece kilolar değildir. Vücut ağırlığının artması, yürüyüşte zorluk ve buna bağlı olarak şiş ayaklar da gelir. Özellikle hamileliğin son aylarında giyinmek zor olduğu için kadınlar elbise tercih eder. Ayakları sıkmayıp rahatlattığı için de balerin babet bir kez daha cankurtaran oluyor.

 

Diğer bloglarımıza da göz atın: Yeni Normalde Düğünler Nasıl Olacak?