Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Nikâh İçin Hazır Mısınız?Nikâh İçin Hazır Mısınız?

Yepyeni bir hayata başlayacağınız günün kusursuz olmasını istiyorsunuz. Nikâhın olmazsa olmazlarını tamamlayarak bugünü mükemmel yapmak tamamen sizin elinizde! Gelin tacı, gelin ayakkabısı, gelinlik gibi temel malzemelerin olduğu listeye bir göz atalım.

Gelinlik veya Nikâh Elbisesi

Gelinlik olmadan gelin olur mu? Günün anlam ve önemi olarak nikâhta giyeceğiniz gelinlik ya da nikâh elbisesini belirleyin. Sonuçta gelin ayakkabısı, duvak,  eldiven kısacası her şey bu elbise üzerine kuruluyor. Şık bir takım ya da elbise ile de günü kurtarabilirsiniz. Dilerseniz beyaz dantelli elbise dilerseniz ceket ve etek takımı ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Duvak

Gelinliğin duvağından bağımsız bir duvak kullanabilirsiniz. Şapkanın üzerine takılan kısa tüllerle duvak görünümü elde edebilirsiniz. Bazı gelinlik mağazalarında nikâh duvağı şeklinde duvaklar satılıyor. Kafes, kısa veya dirsek hizasında olanların arasından gelinliğinize uygun istediğiniz boyda seçebilirsiniz.

Şapka

Gelin aksesuarı olarak şapka kullanmak istiyorsanız gelinliğinizle uyumlu retro bir şapka tercih edebilirsiniz. Şapka takacaksanız özellikle başka bir gelin aksesuarına ihtiyaç duymazsınız. Böylece saçınız için de fazla bir işleme gerek kalmaz. Gelin ayakkabısını şapkayla uyumlu olması için klasik modellerden seçebilirsiniz.

Gelin Tacı

Nikâhta gelinler genelde sade ve zariflikten yanadır. Gelin tacı ile birlikte saçınıza hoş bir hava katabilirsiniz. Gelin tacını saçınızın ön tarafına veya arka tarafına takabilirsiniz. Ön tarafına takacaksanız uzun olmasına dikkat edin. Gelin tacını saçınızın arkasına takmak istiyorsanız duvağınızı da saçınızın altından sabitleyebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı

Nikâhta zariflikten yanaysanız bilekten bantlı, çapraz bantlı veya stiletto model gelin ayakkabısı seçebilirsiniz. Giyeceğiniz gelinliğe göre bu gelin ayakkabısı modelleri de değişiklik gösterebilir. Ancak nikâh için neredeyse klasikleşmiş gelin ayakkabıları bunlardır. Özellikle Marcatelli’nin İnci gelin ayakkabısı zarif görünüşüyle nikâh için idealdir. Düşük topuk olmasıyla yürürken gelini rahatsız etmez. Bilekten bağlanan bantlarıyla her tür gelinliğin altında şık durur.

Kese – Çanta Detayları

Son birkaç yılda misafirlerin getirdiği hediye takılar için ayrı bir kesenin bulunması oldukça yaygınlaştı. Eğer siz de böyle bir şey düşünüyorsanız tebrik töreni sırasında yanınızda bir kese ya da çanta bulundurmalısınız.

Nikâh töreninize dair ihtiyacınız olan her şeyi Marcatelli’de bulabilirsiniz.

 

Diğer bloglarımıza da göz atın: Nikah Ayakkabınızı Seçtiniz Mi?