Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Ayakkabı Dolapları Nasıl Düzenlenir ?Ayakkabı Dolapları Nasıl Düzenlenir ?

Mart ayından beri hepimiz evlerimizdeyiz. Evde kaldığımız süre boyunca neler yapabileceğimiz dair birçok liste birçok fikir paylaşıldı. Hatta çoğu uygulandı.

Mart – Nisan ayları genelde bahar temizliği ile geçerdi. Madem evdeyiz fırsattan istifade “ne yapmalı” listelerine bahar temizliğini de ekleyebiliriz. Hatta, temizlik yaparken evlere sığmayan topuklu ayakkabılarımızı toplayabilir, onları temizleyip kullanmadıklarımızı da bir kenara ayırabiliriz.

  1. Dolap İçi Raf Düzenleyicileri: Bu raf düzenleyicileri mutfak dolaplarında ya da diğer dolaplarda daha sık kullanılıyor. Ancak ayakkabı dolabında spor ayakkabıları topuklu ayakkabılardan ayırmak için de kullanabilirsiniz. Evinizde ne yapacağını bilemediğiniz ama tuttuğunuz tahta parçalardan kendi raflarınızı yapabileceğinizi de unutmayın.
  2. Duvar Pervazları: Eviniz de müsaitse boşlukları topuklu ayakkabılarla doldurabilirsiniz. Ayakkabı mağazalarındaki gibi topuklarından asarak sergi görünümü verebilirsiniz. Bunu havlu asmak için kullandığımız demir askılıklarla da yapmak mümkün. Topuklu ayakkabılarınızın kırılmasını ya da hasar görmesini engellemek için en iyi yöntem.
  3. Organizatörler: Çorap veya kravat için aldığımız ama kullanmadığımız ya da işimizi tam görmeyen organizatörler muhakkak vardır. Bunu topuklu ayakkabı olmasa bile sandalet ya da terlikler için kullanabilirsiniz. Baza altı veya balkon gibi yerlerde ayakkabılarınızı muhafaza etmenize fayda sağlar. Sadece ayakkabı koymak için üretilmiş organizatörler de var. Kimileri bu organizatörleri dolap içlerinde kimi de kapı arkalarında kullanıyor. Tercih sizin.
  4. İşaretlenmiş Kutular: Şeffaf kutular içinde hangi ayakkabı olduğunu görmeye yardımcı oluyor da ya hiçbir şeyin gözükmediği kalın kutular? İşte onları da üzerine etiket yapıştırarak ya da içinde ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacak işaretler koyarak değerlendirebilirsiniz.
  5. Sepetler: Hasır sepetleri de ayakkabılarınızı doldurmak için kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntem daha çok spor ve bez ayakkabılar için geçerli. Çünkü topuklu ayakkabılar sepette hem çok fazla yer kaplar hem de zarar görür. Evinizin de durumu müsaitse hasır sepetleri dış kapının yanına ya da ayakkabı dolabının yanına koyabilirsiniz. Terlik, sandalet, babet gibi çok fazla yer kaplamayan türleri bir araya toplarsanız topuklu ayakkabılarınıza yer açmış olursunuz.