Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısı Seçiminde Partnerinizle Uyum Sağlama İpuçlarıGelin Ayakkabısı Seçiminde Partnerinizle Uyum Sağlama İpuçları

Gelin ayakkabısı seçimi, düğün gününüzde sadece rahatlığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda partnerinizle uyum içinde görünmenizi de sağlar. İşte gelin ayakkabısı seçiminde partnerinizle uyum sağlamanız için bazı ipuçları:

1. Renk Uyumu:

Gelin ayakkabısı renginizi, gelinlik renginizle uyumlu seçmek, düğününüzde harmonik bir görünüm sağlar. Aynı zamanda, eğer mümkünse, partnerinizin giysileriyle uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, gelinliğiniz beyazsa, beyaz veya yumuşak tonlarda ayakkabılar seçebilir ve partnerinizin takım rengine uyum sağlayabilirsiniz.

2. Tarz Uyumu:

Hem gelinlik hem de damatlık tarzlarına uygun ayakkabı seçimi yapmak önemlidir. Eğer gelinliğiniz sade ve modern bir tarzdaysa, zarif ve şık bir gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Partnerinizin giydiği kıyafetlere uygun olarak klasik, modern veya vintage tarzlarda ayakkabılar arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Ayakkabı Yüksekliği:

Ayakkabı yüksekliği, gelinlik uzunluğu ve partnerinizin boyu ile uyum içinde olmalıdır. Eğer partnerinizden daha kısaysanız, düşük topuklu veya yassı ayakkabılar tercih edebilir, böylece boy farkınızı dengeleyebilirsiniz. Eğer boy farkı çok fazla değilse, orta topuklu ayakkabılar da zarif bir seçenek olabilir.

4. Tema ve Konsept Uyumu:

Düğününüzün tema ve konseptine uygun olarak ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Eğer düğününüz vintage bir tema üzerine kuruluysa, retro tarzda ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Tema ve konsept uyumu, sadece gelinle damadın uyumu değil, aynı zamanda düğün atmosferini de tamamlayacaktır.

Marcatelli’nin web sitesini ziyaret ederek parterinizle uyum sağlamayı kolaylaştırabilirsiniz.