Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Burcuna En Uygun Gelin Ayakkabısı! – 2Burcuna En Uygun Gelin Ayakkabısı! – 2

Terazinin kaçınılmaz şıklığı!

Terazi kadınları adeta moda ve estetik için doğmuşlardır ve tamamen içgüdüsel olarak bu konulara eğilimleri vardır. Yönetici gezegeni Venüs olan teraziler güzelliğin bu dünyadaki temsili gibilerdir. Tercihlerini zarif olandan yana yaparlar, her girdikleri ortamda göz doldururlar. Bir terazi gelinini ayakkabısından tanıyabilirsiniz çünkü şüphesiz “eşsiz” ve en farklı gelin ayakkabısını seçecektir.

Tutkunun burcu Akrep ile cazibeli seçimleri!

Akrebin tercih ettiği her bir parça gücü temsil eder ve biraz da gizemli bir görünüm çizer. Akrep kadınları küçük ve merak uyandıran dekoltelerden, puslu makyajdan, koyu renk aksesuardan hoşlanırlar. Herkesin pırlanta taktığı düğünde akrep kadını siyah elmas takabilir. Gelin ayakkabısı da elbette incecik yüksek topuklu dekolteli, tül detaylı ve güçlü bir ayakkabı olacaktır.

Yay rahatından ödün vermez!

Yay evlenmeden inanmayın deriz. Son anda vazgeçebilir, özgürlüğünün elden gittiğini düşünüp kaçabilir. Bu özgür ruhlu kadınların düğün hayallerini de tabii ki yeşillikler içinde, hareketlerini kısıtlamayacak gelinlik ve ayakkabılar süsler. Moda takibi yapmaz, trendleri pek umursamazlar. Yay gelinlerinin ayakkabılarından beklentisi; sade olsun, rahat olsun, toprak zeminde kaymasın, çamura saplanmasındır.

Kova çılgınlığı mı marjinalliği mi?

Kova modaya uymaz, standart olanı sevmez, trendi takip etmez. O kendi tarzını yaratır, kıyafetinden, aksesuarından, tavrından onda farklı bir şeyler olduğu belli olur. Kova genelde, ben giysem bir şeye benzemez ona ne kadar da yakışmış dediğiniz kıyafetleri taşıyan kadındır. Farklı bir aurası ne yapsa sırıtmayan bir tavrı vardır. Gelin ayakkabısında da muhtemelen kuralları baştan yazacak, o ana dek düşünülmemiş bir dokunuş yapacaktır.

Klasik çizgisinden ödün vermeyen oğlak!

Oğlak kadınları keskin takımlar, blazer ceketlerle gezmeye bayılır. Şıklıkta zirveyi kimseye kaptırmazlar, seçtikleri her şeyin kalitesine önem verirler, ömürlük olacağını düşündüklerinden satın alacakları her bir parçayı titizlikle seçerler. Plaza kadınları olan oğlaklar, şık, sade saten bir gelinliğin altına yine oldukça sade ve şık bir ayakkabı tercih ederler. Kalabalık bant detaylarından, çok yüksek topuklardan, kaba tabanlardan hoşlanmazlar.

Balık romantizmi ayağına yansır!

Bir balık burcu kadınını gözlerinden ve konuşmasından tanır mısınız? Genelde balık burçları doğum tarihleri, yaşları, işleri henüz gündem olmamışken şu çok en bilindik soruyla karşılaşırlar “sen balık burcu musun?”. Balıkların ruh hali belirgin ölçüde diğer insanlardan farklıdır. Zaten çoğu zaman hayal dünyasında yaşarlar. Gelin ayakkabısı tercihi ise romantik, taşlı, tokalı peri masallarından etkilenen bir gelin ayakkabısı modeli olacaktır.