Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Burcuna En Uygun Gelin Ayakkabısı!Burcuna En Uygun Gelin Ayakkabısı!

Hayatı boyunca ister rockçı olsun ister punkçı ya da annesinin süslü püslü biricik kızı… Her kadın o en özel gün geldiğinde kendi peri masalının başrolü olmanın hayalini kurar. Peki hayatımızın her alanında etkisi olan burcumuzun gelinlik, gelin ayakkabısı, düğün mekanı… seçimlerimizdeki etkisi var mıdır? Aslanlar ışıl ışıl bir gecede göz almayı, boğalar doğanın içinde salınmayı, koçlar rahatlığından ödün vermeden şık adımlar atmayı, balıklar düşsel yolculuklarında beyaz atlı prenslerinin elinden tutmayı ister… Peki ayakkabı seçimleri nasıl olur? Hadi burçlar diyarında gelin ayakkabılarının tarzlarını öğrenelim.

Koçun iddiası ayaklarından okunur!

Koç burcu kadınları sıradan olanla yetinmez, rahatlığından bir an olsun ödün vermez. Başarmayı seven Koç kadınları, ilk dansını alkışlar eşliğinde tamamlar, alışılmışın dışında figürleriyle tüm beğenileri toplar. Sabırsız Koçlar sıkıntıya da gelemezler. İstedikleri zaman adımlarını hızlandırabilecekleri dolgu ya da kalın topuklu gelin ayakkabılarını tercih ederler.

Boğalar için detay her şeydir!

Venüs tarafından yönetilen boğa burcu kadınlarının neredeyse tüm tercihleri sade ve zevklidir. Kaliteyi tanır, keyfini kaçıracak, rahatını bozacak her türlü tercihten kaçınırlar. Alışveriş yapmaktan çok hoşlanan boğa kadını alacağı ayakkabıyı ya da kıyafeti tüm detaylarıyla inceler, boşa para harcamayı da hiç sevmez. Hatta gelin ayakkabısı seçimini yaparken, davetlerde de kullanabileceği bir ayakkabı tercih eder. Kırık beyaz tonları, sade ve şık bir ayakkabı boğanın tercihi olabilir.

Ters köşe yapmak ikizlerin işi!

Düğün günü aldığı ayakkabıdan gönlü geçebilir, her alışverişinde yeni bir ayakkabı beğenip gelin ayakkabıları koleksiyonu hazırlayabilir. İkizler bu, florasan renkli, sıradışı beğenilerini ayakkabılarına, gelinliğine, saç aksesuarına, çiçeğine muhakkak taşır. Yerinde duramayan ikizler burçları için rahat bir gelin ayakkabısı elbette paha biçilemez. Çevresi bir hayli kalabalık olan ikizler burcu muhakkak after party organize eder. Düğünde kapalı, after party’de dekolte bir ayakkabı ikizlerin seçimi olabilir.

Romatizm denince yengeçte akan sular durur!

Retro denildiğinde akla ilk gelen romantik burcumuz yengeç için aklınıza neler geliyor? Tabii ki danteller, tüller, vintage saç bantları, dirseğe kadar uzanan eldivenler, elmas takılar, bilek bantlı, kısa topuklu, yuvarlak uçlu gelin ayakkabıları. Yengeç burçları romantik şıklığı kadar rahatını da düşünür. Üzerinde gelinlik olsa dahi minik yeğenlerinin arkasından koşturacak, sevdiklerini kendi gününde dahi mutlu etmek için çabalayacaktır. Bu yüzden düz romantik gelin ayakkabılarını veya retro modelleri tercih edebilirler.

Aslan modaya uymaz trend belirler!

Aslan modayı takip etmez, yön verir! Her konuda olduğu gibi bu konuda da hiç mütevazı değildir. En gösterişli avizeleri çağrıştıran küpeler, şıkır şıkır taşlarla her santimi bezenmiş yükte de pahada da ağır gelinlikler ve tabii ki hem tabanlı hem topuklu hem simli hem pullu ayakkabılar tercih ederler.  Aslanın tercih ettiği gelin ayakkabısı zaten tüm dikkatleri üzerine çeker.

Başak titizliği düğünde de iş başında!

Başak kadınları hijyenik görünmeye, fresh kokular yaymaya özen gösterir. Fazla dantelli gelinlikler, tüllü uzun yerleri süpüren duvaklar onlara göre değildir. Sade ve şık olan, mümkünse kar beyazı bir gelinlikle yine gösterişten uzak bir gelin ayakkabısı tercih ederler.

 

 

Diğer Modellerimiz İçin www.marcatellishop.com