Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Büyük Numara Ayakkabı Seçimi YaparkenBüyük Numara Ayakkabı Seçimi Yaparken

Geçmişte çok zor olsa da, günümüzde büyük numara ayakkabı günümüzde bulunması zor bir ayakkabı çeşidi değil. İsteyenler özel tasarım yaptırabileceği gibi Marcatelli’den de kolayca bulabiliyor.

Büyük numara ayakkabıyı fabrika üretimi topuklu ayakkabılarda bulmak zor olabilir. Fabrikalarda üretilen çoğu modelde ayakkabılar genelde 36 -37 numara üzerinden yapılıyor. Topukluda büyük numara ayakkabı arayanlar, soluğu el imalatçılığı yapan yerlerde alıyor.

Topuklu ayakkabıda büyük numara ayakkabı arayanlar bantlı ayakkabı seçerken dikkat etmeliler. Özellikle, ince bantlı ayakkabılar büyük numara ayakkabıda yanlış tercihtir. Giyen kişinin ayağını zorlayacaktır. Çünkü bu ayakkabı içinde kişi ayağını zor kontrol eder. Aynı şekilde stiletto model topukluda büyük numara ayakkabı hoş olmayabilir. Ayağı olduğundan da büyük gösterecektir. Üçgen burun ya da 2000’lerin başında moda olan şimdi tekrar canlanmaya başlayan uzun düz burunlu (diğer adıyla domuz burun) modeller büyük numara ayakkabıda risklidir. Büyük numara ayakkabıda oval burunlu topuklu ayakkabı modeli en doğru tercihtir.

Bir diğer sıkıntılı konu ise, ayağın hem uzun hem de taraklı olması durumu. Büyük numara ayakkabıda bu tarz ayaklar için zorlayıcı oluyor. Ayak taraklıysa özellikle bantlı ayakkabılar zulüm olabiliyor, çünkü bantlı ayakkabılar taraksız ayak tipine göre yapılıyor. Bu sefer önden bantlı ayakkabılar ayağı fazla sıkıyor. Büyük numara ayakkabıda bantlı modelde seçim yaparken bunun önüne geçmek için ayak numarasından yarım numara büyük ayakkabı alınmalıdır. Yarım numara büyük alırken de çok yüksek olmamasına dikkat etmek gerek. Ayakkabı yüksek olursa ayak öne doğru kayar ve eğer ayakkabı açık uçluysa da ayakları bantların olduğu yerden keser.

Spor ayakkabıda büyük numara ayakkabı bulmak çok daha kolay. Çünkü spor ayakkabı unisex olarak üretiliyor. Hem kadın hem de erkekler giyebiliyor.

Gelinler için Büyük Numara Ayakkabı

Gelin ayakkabısında da büyük numara ayakkabı bulmak sorun olabilir. Ama Marcatelli özel olarak büyük numara gelin ayakkabısı üretiyor. Böylece gelinler şıklığından ödün vermiyor. Büyük numara ayakkabıda babet bulmak da çok kolay. Marcatelli’nin özel tasarım ayakkabıları ile rahatlıktan vazgeçmek zorunda kalmıyorsunuz.