Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Büyük Numara Ayakkabı SeçimiBüyük Numara Ayakkabı Seçimi

Büyük numara ayakkabı seçerken muhtemelen çoğu insan yanlış seçim yapıyor. Sağlıklı seçim yapmanın birkaç püf noktası var.

1. Topuklu ayakkabı seçerken platform ayakkabı ilk tercihiniz olmalı. Ayağınızı dik göstereceği için büyük görünme sorunu ortadan kalkacaktır. İnce topuk yanlış tercih; kalın topuk da doğru tercih olur.

2.Sandalet seçimi yaparken de uzak durmanız gereken nokta düz sandalettir. Ayağınızda çok dikkat çeker ve büyük numara ayakkabı giydiğinizi saklayamazsınız. Bilekten geniş bantlı sandaletler tercihiniz olmalı. Ayağınızın sandalete tam oturmasına dikkat edin. Eğer ayakkabı ayağınıza olmazsa ayaklarınız sandaletten fırlar. Geniş bantlar bunu önleyecektir.

3.Günlük ayakkabı seçerken de düşmemeniz gereken tuzak; sivri burun ayakkabı. Küt burun veya yuvarlak burun seçmelisiniz. Sivri burunlu ayakkabılar, ayağınızı olduğundan daha büyük gösterir.

4.Büyük numara ayakkabı seçerken topuk boyutu da önemli. Özellikle kışlık ayakkabı, bot, çizmede topuk boyutu yüksek olmamalı. Yüksek topuk hem ayağınızı ağrıtır hem de ayaklarınızı olduğundan daha büyük gösterir. Düşük topuk çizme veya bot seçerseniz ayağınızda sırıtmaz.

5.Koyu renk ayakkabı her zaman kurtarıcıdır. Spor ayakkabı gibi çorapla giyilen ayakkabılarda renk olarak siyah, kahverengi ve lacivert tonlarını alabilirsiniz. Çorapsız giyilen ayakkabılar için de kendi cildinizin bir ton koyusunu tercih etmelisiniz. Koyu renk her zaman gizleyicidir.

6.Aksesuarlar da bir saklama yöntemidir. Topuklu ayakkabıda ya da sandalette aksesuarlı modeller arasında seçim yapmak sizi kurtarır. Çünkü aksesuar ayakları daha küçük gösterir.

7.Mümkün olduğunca ayak parmaklarınızı gizleyin. Ayakkabılarınızdan ayak parmaklarınızın görünmesi numaranızı olduğundan daha da büyük gösterecektir.

Büyük Numara Ayakkabıyı Nerede Bulabilirim?

Büyük Numara Ayakkabıyı, ayakkabı çarşılarında aramanız yapmanız gereken ilk şey. İkinci olarak çarşılarda özellikle büyük numara ayakkabı satan mağazalarda arayabilirsiniz. Özellikle erkek ayakkabısında büyük numara arandığı zaman bu mağazalarda rahatlıkla bulunuyor. Büyük markaların AVM mağazalarında da satışta olabiliyor. Çoğu mağaza sipariş üzerine getiriyor. Aynı markaların internet sitesinden de bulabilirsiniz. Bazı markalar alışveriş sitelerinde daha fazla ürün satabiliyor. Dilerseniz de Marcatelli’de özel tasarım ayakkabı bulabilirsiniz.