Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Büyük Numara Ayakkabıda En Şık TercihlerBüyük Numara Ayakkabıda En Şık Tercihler

Büyük numara ayakkabı giymenizi gerektiren boy ve kilo ölçüleriniz şıklıktan ödün vereceğiniz anlamına gelmiyor.

Büyük numara ayakkabı bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Ancak bu durum artık eskisi kadar da zor değil. Spordan klasiğe kadar artık tüm tarzlar için büyük numara ayakkabı bulabilmek mümkün. Özellikle düğün günleri için gelinlerin üzülmesine hiç gerek yok. Marcatelli’de bulabileceğiniz birçok model arasından siz de hem içinize sinecek hem de rahat edeceğiniz bir gelin ayakkabısı seçebileceksiniz. Peki, büyük numara ayakkabı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Rahatlık En Önemlisi

Bütün hazırlıkları tamamlayıp salondan içeri girdiğiniz andan itibaren pek fazla oturmayacaksınız. Misafirlerinizle ilgilenmek, dans etmek, düğünün tadını çıkarmanızı sağlayacak olan eğlencenin her anına katılmak için ayakta çok vakit geçireceksiniz. Bu yüzden de ayaklarınızın rahat olması gece boyunca huzursuzluk duymanızın önüne geçer.

Büyük numara ayakkabı seçerken, denediğiniz anda kalıbının rahat olduğundan emin olmalısınız. Ortopedik bir taban ile gece boyunca ayaklarınızın rahat olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca kullanılan malzemenin ve işçiliğinin de kaliteli olması ayakkabınızın rahat olmasına etki eden faktörlerdir. O yüzden sadece birkaç saat giyeceğiniz düşüncesi ile özensiz bir seçim yapmamalısınız.

Detaylarla Şıklığı Artırın

Gelinliğinizin içinde prenseslere benziyor olabilirsiniz. Hatta yerlere kadar uzanan etekleri altında ayakkabılarınız hiç görünmeyecek bile olabilir. Ancak bu yine de attığınız her adımı daha da güzel kılacak olan ayakkabılarınız söz konusu olduğunda alalade bir tercih yapacağınız anlamına gelmez.

Büyük numara ayakkabı modellerinin çoğunda büyük bir sadelik görecek olsanız da bu sizi yanıltmasın. Yaratıcı tasarımlar ile gelin ayakkabılarının tümünde olduğu gibi büyük numara ayakkabı modelleri arasında da her zevke hitap edecek çeşitliliği bulabilirsiniz. Bu yüzden taş ya da inci işleme, dantel detaylar, farklı topuk boyları gibi birçok seçenek arasından zevkinize uygun olanı bulmak için iyi bir araştırma yapın.

Topuk Seçimine Dikkat Edin 

Büyük numara ayakkabı seçiminde topuk boyu da ayakkabının kendisi kadar önemli olabiliyor. Giyeceğiniz gelinliğe göre öncelik vermeniz gerekiyor olsanız da topuk boyunu rahatınız için de göz önünde bulundurmak zorundasınız. Sizin için ideal olan yükseklikte bir ayakkabı seçmek şık olurken eziyet çekmenizin önüne geçebilir.

Büyük numara ayakkabı seçiminde çok yüksek topuklardan yana seçim yapacaksanız platform topukları ya da dolgu topukları tercih etmeniz size rahatlık sağlayabilir. Bunun dışında, eğer ince ve uzun ayaklara sahipseniz, son yılların modası olan babet gelin ayakkabılarını da deneyebilirsiniz. Ayaklarınızın çok ince olmasından yana şikayetiniz varsa da bilekten bağlı olan modeller sizi daha çok rahatlatacaktır.

Büyük numara ayakkabı seçimi için kendinize hem şık hem de bol seçenek sunmak istiyorsanız Marcatelli’nin gelin ayakkabılarına hemen göz atabilirsiniz.