Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Çanta Kombin ÖnerileriÇanta Kombin Önerileri

Bir davete gideceksiniz ya da dışarı çıkacaksınız ama “hangi kıyafetle hangi çanta modeli gider ?” “Nasıl çanta modeli kombinleri yapmalıyım ?” soruları kafanızda dönüp duruyor. Soruların cevapları çok basit. İşte hazırlanmanıza yardımcı olacak ipuçları.

Çanta modellerini kombin yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey hangi tarz kıyafetle kombin yapmak istiyorsanız. Çok iyi biliyoruz ki, gece kıyafetiyle spor çanta bir kombin olamaz. Tabii henüz moda ikonları yapmadıysa… Hatırlarsınız Rihanna eşofman altı ile topuklu ayakkabı kombini yapmıştı. O yüzden gece kıyafetine spor çanta modeli neden olmasın ?

Gece elbiseniz için kuşkusuz portföy çantalar tamamlayıcıdır. Hatta, elbiseniz sade ise çantanızı işlemeli, süslü detaylardan seçerseniz tam anlamıyla tamamlanmış olursunuz.

Spor Kıyafette Sonsuz Özgürlük

Eşofman dışında spor kıyafet ile kombin yapabileceğiniz çanta modeli sırt çantası, bel çantası ve büyük çantalar. Eşofman için sırt çantası veya yeniden moda olan freebag kullanabilirsiniz. Kıyafetinizde kot pantolon varsa çanta modeli bulmak hiç de zor olmaz. Sadece klasik çanta modelinden uzak durursanız şıklığı yakalamanız mümkün.

Bel Çanta Modelini Kombinlemek

Yaz ve bahar aylarında tulum altına beyaz ayakkabı takımına eşlik edebilir. Kış aylarında da giyebileceğiniz mini (kısa) üst ile pantolon da bir kombin önerisi olabilir.

İçinde beyaz gömlek olan herhangi bir kombin ile bel çanta modelini kullanabilirsiniz.

Bir başka öneri de denim ceket. Zamansız ve dolabımızın joker elemanı kot ceket rahatlıkla bel çanta modelini kaldırır. Aynı şekilde denim şort ile de kombin yapabilirsiniz. Sokak modası bel çanta modelinde sonsuz kombin üretti. Uzun etek üzerine bel çantası kombinleyen bile var.

Şeffaf Çantalar da Moda

Karşımıza çıkan bir diğer model de şeffaf çanta. PVC malzemelerinin çantada kullanımı modada bir akım yarattı. Moda ikonlarından biri bu şeffaf malzemeyi asimetrik etek üzerine kombin yapmıştı. Kışın şıklığı deri ceket ile de bu çanta modelini kombinleyebilirsiniz.

Ofis şıklığını da şeffaf çanta ile tamamlayabilirsiniz.  Blazer ceketler asla modasını kaybetmiyor,  eskimiyor ve kadınların dolabında kurtarıcı olarak duruyor.