Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Çanta Modelleri İle Kombin ÖnerileriÇanta Modelleri İle Kombin Önerileri

Kombini tamamlayan en önemli parçalarından biri çantadır. Ayakkabı modelleri genellikle çanta modelleri ile uyumlu üretilir. Genellikle kumaşları ve üzerindeki detaylar ya aynıdır ya da birbirine yakındır. Peki çanta modelleri ile kombin yaparken nelere dikkat etmeli nasıl kombin yapmalı?

Davetler İçin

Bir geceye davetliyseniz dolabınızda sadık siyah elbisenize sarılabilirsiniz. Elbiseniz siyah olduğu için çantanızı renkli kullanabilirsiniz. Eğer elbiseniz payetli ya da herhangi bir şeyle süslü ise sade çanta modellerini tercih etmelisiniz, kumaşı kadife gibi zarif bir kumaş olabilir. Seçeceğiniz çanta muhakkak küçük olmalı, böyle bir organizasyona büyük çanta ile gidilmez. Eğer organizasyon için ince topuklu ayakkabı tercih ettiyseniz ve her zaman şık görünen zarf çanta modellerini tercih edebilirsiniz.

İş Görüşmesi İçin

İş görüşmesine gideceğiniz yerin çalışma alanına göre kombin değişkenlik gösterebilir. Kurumsal bir şirkette iş görüşmesine gidecekseniz kullanacağınız çanta modelleri sınırlı; kesinlikle sade, gösterişten uzak kol çanta modelleri tercih edilmeli. Siz siz olun İK ile iş görüşmesine neon renklerle, sırt ya da bel çantasıyla gitmeyin. Topuklu ayakkabı ile kombin yapabileceğiniz çanta modellerini sadık kalın. Kurumsaldan uzak, yaratıcılığa dayalı bir yere iş görüşmesine gidecekseniz o zaman sırt çantası taşımanız problem olmaz. İşe girdikten sonra bilgisayar çanta modelleri sizin kurtarıcınız olacaktır.

Öğrenciler İçin

Tablet devrinden önce kitap devri vardı. O zamanlar sırt çantalarında kalın kalın kitaplar taşınırdı. Şimdi tabletler ve bilgisayarlar geldiği için sırt çanta modelleri de bunlara uygun üretilmeye başladı. Spor çanta modellerini tercih etmelisiniz. Yalnız çok ağır taşımamaya dikkat edin, sırt çantası taşımak hem bel ağrısına yol açıyor hem de bir süre sonra çantalar deforme olabilyor. Bölümünüzde uygulama dersleri varsa ve bunlar bilgisayardan işleniyorsa o zaman yanınızda sadece ihtiyaçlarınızı almanız yeterli. Bunun için eskiden baba çantası olarak bilinen ama şimdilerde çoğu genç kadının üzerinde gördüğümüz bel çantası yani freebag çanta modelleri uygun olur, hem bu çantalarla hırsızlığa karşı da önlem almış olursunuz.

Şık Giyinmeyi Sevenler İçin

Eğer sadelik size yeterli gelmiyorsa o zaman nakış işlemeli çanta modellerini tercih edebilirsiniz. Hem tarzınızı yaratır hem de şıklığınızdan ödün vermezsiniz.