Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Çanta ve Kombin ÖnerileriÇanta ve Kombin Önerileri

Kadınlar ve öğrenciler için çanta her şey demek. Bütün hayatlarını sığdırabildiği bir aksesuar daha doğrusu aksesuardan fazlası.

Biraz çanta modelleri üzerine konuşalım.

Her kadının dolabında olması gereken bazı çanta modelleri var. Bunlar hayat kurtarır. Bel çantası, zincirli çantalar, formlu çantalar, kon çantaları, sırt çantasıdır. Hayat kurtaran çanta modellerini çeşitli şekillerde kombinleyebilirsiniz.

1.SIRT ÇANTA MODELLERİ KOMBİNLERİ: Sırt çantasının en güzel yanı kullanımının kolay olması ve içine her şeyi doldurabilmenin mümkün olması. Siyah sırt çantasını pantolonla, etekle ve elbiseyle çok rahat kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda bot, çizme, sandalet ve spor ayakkabı ile uyum sağlar.

2.PÜSKÜLLÜ ÇANTA MODELLERİ : Geçen sene sıkça gördüğümüz püsküllü çantanın modası biraz daha devam edecek gibi duruyor. Bu tarz çanta modellerini yazın elbise ile, mevsim fark etmeksizin topuklu ayakkabı ve kot pantolonla kombin yapabilirsiniz.

3.BEL ÇANTA MODELLERİ: Bu sezon her yerde gördüğümüz bel çantası (eski adı freebag) tulum ve spor ayakkabı ile kullanılabilir. Bunun dışında beyaz gömlek üzerine takabilirsiniz. Şık bir etek ve bluz üzerine kombin yapabilirsiniz. Değişik bir tarz denemek isteyenler için de paltonun üzerinden beline takmak bir seçim olabilir.

4.ZİNCİRLİ ÇANTA MODELLERİ: Bu tarz çantaları en iyi sneakerslarla kombin yapabilirsiniz. Gece şıklığına da ayrı bir hava katacaktır.

5.KOL ÇANTA MODELLERİ: Her kadının dolabında olan, olması gereken, acil durumlarda hayat kurtaran bir çanta modeli. Büyük kol çantasını kot pantolon ve topuklu ayakkabılarda kombin yapabilirsiniz. Biraz daha küçük olan kol çantalarını da kıyafetinizin rengine göre seçip kullanabilirsiniz.

Çanta İle Kıyafet Nasıl Kombin Edilir ?

  • Çanta ve ayakkabı uyumlu olarak kombin edilmeli. Dikkat edilmesi gereken, çanta ve ayakkabıların renklerinin, desenlerinin veya kumaşlarının dahi aynı olması.
  • Tek renk giyinmek ve buna çantayı da dahil etmek bir tarzdır. Aynı zamanda da bir giyim hilesidir. Daha ince ve daha uzun boylu gösterir. Eğer buna ihtiyacınız yoksa kıyafet ile zıt renkte bir çantayı tercih edebilirsiniz.
  • Uyumsuzluk da bir modadır. Çantayı öne çıkartmak istiyorsanız çantanın rengini dikkat çekici ve üzerinizdeki kıyafetlere zıt seçebilirsiniz.