Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Davet Ayakkabısı Seçiminiz Nasıl Olmalı?Davet Ayakkabısı Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Davet ayakkabısı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey kıyafetinizle uyumu olmalı, elbette. Peki, hangi kıyafetle nasıl bir ayakkabı giymelisiniz?

Davet ayakkabısı seçimi yaparken maksimum uyumu ve şıklığı gözetmeniz gerekecek. Bunun için de renginden modeline kadar giyeceğiniz kıyafetle uyumuna pek çok konuda dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de elbise ve ayakkabı uyumu konusunda tavsiyeye ihtiyaç duyanlar için yazdık.

Elbise mi, Etek mi, Pantolon mu?

Davet ayakkabısı seçerken öncelikle ne giyeceğiniz önemli. Eteklerin altına, boylarına göre tercih edilebilecek ayakkabıların tümü pantolonlar için uygun olmayabilir. Pantolonların altına platform topuklar yerine ince topukları tercih etmek sizi daha zarif gösterebilir. Özellikle sivri burun ayakkabıların modasının hala geçmediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte orta boy topuk, ucu kapalı olan ayakkabıları da düşünebilirsiniz.

Elbise ve etekler için ise model kadar uzunluğu da önemli oluyor. Uzun elbise ve eteklerin altına mutlaka yüksek topuk davet ayakkabısı tercih edin. Eteğinizin ayağınıza dolanmasını ya da kuyruk detayı olmadığı halde yerlere sürünmesini istemezsiniz. Kısa elbiseler için ise başta platform topuklar olmak üzere biraz gösterişli bir model seçebileceğiniz gibi babetleri bile değerlendirebilirsiniz.

Renklerin Uyumuna Dikkat Edin

Davet ayakkabısı seçeken elbiseniz ile zıt tonları, tamamlayıcı ya da aynı tonları tercih edebilirsiniz. Siyah bir kombin tercih ediyorsanız toprak renklerinin dışında hemen her renk ile kullanabilirsiniz. Renklerin başında da gümüş tonlarının geldiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte beyaz gibi zıt renkler tercih ederek dikkat çekici bir fark da yaratabilirsiniz.

Giyeceğiniz kıyafet açık tonlarda ise canlı renkleri davet ayakkabısı olarak tercih edebilirsiniz. Bu hem bir zıtlık yaratacak hem de kombininize renk katacaktır. Bununla birlikte birbirine daha yakın tonları da tercih edebilirsiniz. Örneğin, krem rengi bir elbise altına altın rengi tercih edebilirsiniz.

Aksesuarları Göz Ardı Etmeyin 

Davet ayakkabısı seçiminizde elbisenizde bulunan aksesuarların da önemi olduğunu hatırlatalım. Dantel, tül, payet taşlar ve daha pek çok detay ile hareketlendirilmiş olan kıyafetinizde bu aksesuarları tamamlayacak bir ayakkabı tercih etmenizde fayda olacak.

Genellikle payet taşlar ya da inciler gibi belirgin aksesuarların olduğu kombinlerin altına bu detayları barındıran ya da simli ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer dantel ağırlıklı bir tasarımı tercih ettiyseniz altına yine dantel detaylar barındıran bir davet ayakkbısı seçebilirsiniz. Böylelikle elbiseniz ve ayakkabılarınız tam anlamıyla bir bütün oluşturacaktır.

En şık tercihi ve en doğru kombini yaparak, katıldığınız davetlerde göz alıcı olmak istiyorsanız Marcatelli’nin davet ayakkabısı modellerine göz atabilirsiniz.