Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Dizilerdeki GelinlerDizilerdeki Gelinler

Düğünle ilgili ilham arayanlar için dizilerde kullanılan düğün sahneleri fikir verebilir. Gelinliğin nasıl durduğu, hangi gelin aksesuarlarını kullanıldığı, ne tarz bir ayakkabının tercih edildiğini birlikte görmek için diziler ve filmler iyi bir fırsat. İzleyicilerin çok beğendiği gelinlikleri gelin aksesuarları ile birlikte inceledik.

1.Atiye – Beren Saat

Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi Atiye’de Beren Saat’in giydiği gelinlik, Saat’in güzelliği ile birleşince göz kamaştırıyor. Atiye’nin giydiği gelinlik Özgür Mansur imzalı. Gelin aksesuarlarından herhangi bir parça kullanılmayan gelinliğin boyun kısmındaki işleme detayları hem sade hem de şık bir görünüm veriyor. Ayrıca gelinliğin kendine has güzelliğini pelerin tamamlıyor.

2.Kaçak Gelinler – Almila, Şebnem, Kainat

Düğünlerinden kaçan üç genç kızın hikayesini anlatan dizide 3 farklı gelinlik kullanılıyor: Biri mini etekli, biri straplez diğeri de tül eklemeli. Mini etekli gelinlik tam da Şebnem karakterine uygun. Almila karakterinin gelinliği ise üzerindeki pul detayıyla dikkat çekiyor. Dizide Gelin aksesuarlarından gelin tacı ile takı çantası karşımıza çıkıyor.

3.Kuzey Güney – Cemre

Kıvanç Tatlıtuğ’un her rolün altından başarıyla kalktığını ispatlayan dizide Cemre karakteri iki kere gelinlikle izleyici karşısına çıkıyor. İlkinde Barış ile nikah masasına oturan Cemre, gelinliğinde göğüs kısmı ince tül ile kapatılmış bir modeli tercih ediyor. Sade bir gelinliğin yanında gelin çiçeği ile birlikte gelin aksesuarları olarak çiçekli tacı göze çarpıyor. İkinci gelinliği de ilki gibi sırtı açık ve bununla daha şık görünüyor. Cemre, duvak ve gelin çiçeği dışında herhangi bir aksesuar kullanmıyor.

4.Aşk Yeniden – Zeynep

Ekranların sevilen yüzleri Özge Özpirinççi ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı romantik komedi dizisinde Zeynep karakterinin gelinliği nostalji rüzgarı estiriyor. Gelinlik v yaka ve kolları dantellerle kaplı. Hafif kabarık eteğinde de dantel işlemeleri var. Gelin aksesuarı olarak gelin çiçeği tercih ediyor. Gelinliği gibi sade olan makyaj Özpirinççi’ye ayrı bir güzellik katıyor.

5.Kara Para Aşk – Elif

Ne giyse kendine yakıştırabilen güzel oyuncu Tuba Büyüküstün prenses model gelinlikle karşımıza çıkıyor. İnce askılı ipler ve upuzun duvağı ile göz kamaştırıyor. Gelin aksesuarlarından taç tercihi ile hem sade hem şık olunabileceğini kanıtlıyor.