Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Doğru Aksesuarlarla Göz KamaştırınDoğru Aksesuarlarla Göz Kamaştırın

Düğün alışverişi stresli bir iş olabilir. Gelinlik provaları, damatlık seçimi, düğün mekanı seçimi, gelin aksesuarlarını tamamlamak gibi maddeler yapılacaklar listesini dolduruyor olabilir. Marcatelli olarak her aşamada gelinlerin yanındayız.

Gelinliğe göre gelin ayakkabısı seçildiyse geriye gelin aksesuarları kalıyor. Bunlar da yaz ve kış düğünlerine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Kış Düğünü Gelinleri İçin Gelin Aksesuarları

Kış düğünü kapalı mekanda olacağı için gelin aksesuarlarına ne gerek var diye düşüyor olabilirsiniz. Lakin bu yanlış bir düşünce; kış düğünü için en güzel gelin aksesuarları; kışlık peluştan yapılmış kürk, bolero, eldiven, kısa montlar ve gelin şalı… Gelin şalı yapıldığı kumaşa göre incelik kalınlık gösterecektir. Gelin şalını ayrıca düğünden sonra yapacağınız özel davette de kullanabilirsiniz. Gelinliğin üzerine palto veya mont giymemelisiniz. Bu gelinliğin şeklini bozabilir. Bu yüzden, gelinlikler için üretilmiş kısa montları kullanabilirsiniz.

Zamansız Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarlarından en göz önünde olanlardan biri de eldiven. Tam kol, yarım kol ve bilek üstü modeller ile gelinlikler tamamlanıyorlar.

Gelin tacı da bir diğer gelin aksesuarı; duvağı tutmaya yarıyor ayrıca saçı ve saç modelini belirgin kılıyor. Düğün mekanına göre gelin tacını takıp takmamak kararı verilebilir. Gelin tacı, özellikle balo salonları için vazgeçilmez bir aksesuardır.

Gelin aksesuarları içerisinde en önemli olanına geldi sıra: Duvak. Duvak seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Bunlardan ilki duvağın yapıldığı kumaşla gelinliğin kumaşının aynı olması. Diğeri de gelinliğin şekline göre olması. Yani gelinliğiniz işlemeli ve süslüyse duvağınız sade olmalı. Eğer gelinliğiniz sade ise duvağınızı işlemeli yapabilirsiniz. İşlemeli gelinlik seçtiyseniz duvağınızın boyunu işlemelerini kapatmayacak şekilde ayarlamalısınız.

Gelin buketi de mühim bir aksesuar. Çünkü aynı ayakkabınızın altına yazdığınız isim gibi bir sonraki düğün sahibini belirliyor. Sade gelinlikler için renkli bir buket seçebilirsiniz. Böylece fotoğraflara renk katacaktır. Yapay çiçekler yerine canlı çiçek tercih edin, çok daha zarif duracaktır.

Son olarak takı çantası; gelinliğin kumaşına göre tercih edilmelidir. Ama bunu hem çarşıda hem de gelinliği aldığınız yerde kolayca bulabilirsiniz.