Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Düğün Mekanı Seçimleri ve KonseptlerDüğün Mekanı Seçimleri ve Konseptler

Gelin aksesuarları seçimleriniz için fikir edinmeye ihtiyacınız varsa ihtiyacınız olan tavsiyeleri yazdık. Hemen okuyun!

Gelin aksesuarları en özel gününüzde, güzelliğinizi tamamlayacak detaylar olacak. Ancak gelinliğinize her anlamda uyan aksesuarlar seçmek için düğün konseptinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Her şeyin uyum içinde olması için dekorasyondan saç modelinize kadar bütün detayları iyice düşünüp karar vermeli ve her ayrıntıyı belli bir konsepte göre kurgulamalısınız. Peki, bu konseptler neler olabilir?

Az Davetli ile Abartısız Törenler

Az kişi ile yapılacak olan kutlamaların daha samimi olduğunu düşünüyorsanız ve çok kalabalık bir davetli listeniz yoksa butik bir düğün konsepti sizin için yeterli olacaktır. Bu da sade bir dekorasyonu tercih edeceğiniz ve zaten küçük olan bir mekanı çok fazla ayrıntıyla doldurmayacağınız anlamına geliyor. Tabii bu durumda gelinliğinizin de çok abartılı bir model olmamasında fayda var.

Daha çok tarlatansız ve kiloş etek gelinlikler konseptinize uyum sağlayabilir. Bu da gelin aksesuarları seçiminiz için de aynı sadeliği gerektirir. Saçlarınızı hareketlendirmek için abartılı taçlar yerine küçük çiçekler; gelin buketiniz için kalabalık ve renkli aranjmanlar yerine tek dal bir çiçek gibi sade tercihler ambiyansa çok daha fazla uyum sağlayacaktır.

Rustik Konseptlerle Doğanın Kucağında

Gelin aksesuarlarının doğanın bir parçası gibi durmasını isteyeceğiniz, baharın neşesi ve canlılığı ile dolacak bir konsept düşünüyorsanız Rustik düğün konseptleri sizin tercihiniz olabilir. Hem doğanın kucağında hem açık havada hem de dilediğiniz kadar misafirle hayatınızın en güzel gününü en mutlu gününe dönüştürebilirsiniz.

Eğer doğanın kucağında sonsuza dek mutlu olmak için “Evet” diyecekseniz de amibiyansı tamamlayan en ufak aksesuarlardan gelin aksesuarlarına kadar her şeyin bu doğallığa uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yalnızca gelinlik ve damatlık seçimlerinde değil davetiyenizden dekorasyona kadar düğününüzün her detayını bu atmosferin bir parçası olacak şekilde düşünerek seçmelisiniz.

Tarihi Mekanlar İçinde Başayan Masallar

Şehrin içinde, ulaşım konusunda da sıkıntı yaşatmayan pek çok düğün mekanı arasında tarihi yapılar da bulunuyor. Tarihin sessiz öykülerini duvarlarında sır gibi taşıyan bu mekanlar içinde düğün yapmayı düşünebilirsiniz. Böylesi gösterişli bir mekanda göz almak için gelinlik tercihiniz de gelin aksesuarlarınız da oldukça dikkat çekici olmalı.

Gelinliğinize uygun olan gelin aksesuarlarını seçerken mekanın ışıltısı ve büyüleyici ambiyans içinde kendi masalınızın prensesi gibi görünmeye özen gösterebilirsiniz. Uzun kuyruklu bir gelinlik, dantel ya da işlemelerle zenginleştirilmiş bir tasarım pırlanta takılarınızla birlikte göz alıcı olmanızı sağlayacaktır. Yanı sıra tüm dekorasyon, masa düzeni, mekan süslemeleri de tarihi doku ile uyum içinde olduğu takdirde misafirlerinizin büyülenmesi kaçınılmaz olacaktır.

Nerede ve hangi konseptte kendi masalınızı yaşayacağınıza karar verirken bütün gece giymek zorunda olduğunu gelin ayakkabısı seçiminin de önemini unutmayın. Marcatelli’nin birbirinden şık, modern ve konforlu modelleri arasından hayalinizdeki gelinliğin altına, dilediğiniz mekanda giyeceğiniz gelin ayakkabılarına hemen göz atın!