Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Düğün Pastası Trendlerine Göz Attınız mı?Düğün Pastası Trendlerine Göz Attınız mı?

Gelinlik, gelin ayakkabısı, davetiye, düğün mekanı, mekan süslemeleri ve tabii ki düğün pastası! Peki, düğünün en tatlı parçası olan düğün pastası için 2019 trendlerine göz attınız mı?

Hayatınızın en tatlı “Evet”ini söyledikten sonra, sıra misafirlerinizin ağzını tatlandırmak olacak. Ama önce pastadan ilk lokmayı siz alacak ve damatla birlikte tadacaksınız. Neredeyse dünyanın her yerinde vazgeçilmez olan bu seramoni düğününüzün en güzel anlarından biri olacak. “Olmazsa olmaz” bu anda misafirlerinizin ağzını tatlandırmak kadar aklında da kalmak istiyorsanız düğün pastanızı buna göre seçmelisiniz.

Dengede Olsun Yeter

Asimteriden hoşlanıyorsanız asimetrik katlardan oluşan düğün pastası modellerini tercih edebilirsiniz. Her zamanki alışılmış pasta modellerinin dışına çıkarak hem sade hem de sıradışı bir düğün pastası elde edebilirsiniz. Sallanan ve dökümlü pasta süsleri de bu modellerin üstünde oldukça zarif duruyor.

Pastanız Çiçek Açsın

Hep alıştığımız iç dolgusu, kremanın akışı, yoğun soslar yerine bambaşka bir şey denemeyi düşünüyorsanız içinde çiçekler açan bir pasta modeli çok hoşunuza gidebilir. Dünyanın en lezzetli bahçesini misafirlerinizle paylaşma fikri gerçekten akılda kalıcı bir anı yaşamalarını da sağlayacaktır.

Doğadan ve Doğal Olsun

Son yılların en moda düğün trendleri arasında rustik konseptler de yer alıyor. Gelinlikler tarlatansız düz modellerden, gelin ayakkabısı sandaletlerden oluşuyor ve düğün pastaları da bu konseptin bir parçası olmayı başarıyor. Yapraklı bitkilerle süslenmiş ve kalın bir ağaç kütüğünden platformu olan düğün pastaları rustik konsept düşünenler için birebir.

Mavilerle Renk Katsın

Biraz sıra dışı olmaktan yanaysanız bembeyaz bir gelinliğin altına bile rengarenk gelin ayakkabısı giyebilirsiniz. Artık moda bu konuda olabildiğince esnek. Bu kontrastlardan doğan uyumu pastalarda da kullanabilirsiniz. Beyaz bir pastanın içinde renklerin parlamasını istiyorsanız mavinin canlı ve göz alıcı bir tonu bu konuda size yardımcı olabilir.

Bir Esprisi de Olsun

Eğlenceli kişiliğiniz yaşamınızın olduğu gibi düğününüzün de her anına yansısın istiyorsanız düğün pastanızı da buna göre seçebilirsiniz. Genellikle evlilikten kaçan tarafın erkekler olduğu düşünülürse bunu düğün pastanızın üstünde gösterebilir ancak onu evliliğe ikna etmiş olmanın galibiyetini de sonuna kadar yaşayabilirsiniz. 🙂

Mutlulukla geçecek olan her anınızı daha da tatlandıracak olan düğün pastanız için artık bolca fikriniz var. Eğer gelin ayakkabısı için de aklınızda soru işaretleri varsa Marcatelli’nin modellerine hemen göz atabilirsiniz.