Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Düğün Temalarına Göre Ayakkabı SeçimiDüğün Temalarına Göre Ayakkabı Seçimi

Günümüzde düğün organizasyonlarının içeriği ve şekli değişti. Artık eskisi gibi değiller. Bugünlerde düğünler daha çok gelinle damadın ve onların arkadaşlarının eğlenebileceği bir organizasyon şeklinde geçiyor. Bunu da düğün sahipleri temalarla ya da konseptlerle çeşitlendirerek yapıyor. Gelin adayları gelinliğini ve rahat gelin ayakkabısını düğünün konseptine göre seçiyor. Bütün detaylarını gelin ve damadın ayarladığı düğünlerde hem misafirler hem de düğün sahipleri daha çok eğleniyor.

Farklı Temalarla Düğünler

Son dönemlerde moda olan temalı düğünlerde genellikle organizasyon şirketinden ya da otelde yapılıyorsa otelin kendi organizasyon departmanından yardım alınıyor. En özel günü unutulmaz bir anıya dönüştürmek için bütün yaratıcılık sınırları zorlanıyor. Geriye renkli görüntüler ve eğlenceli dakikalar kalıyor.

Birbirinden yaratıcı temalardan biri Limon teması, beyaz sade gelinlik altına rahat gelin ayakkabısı sarı ayakkabı ile kombin oluşturuluyor. Dekorasyon limon sarısı ile döşeniyor. Pasta limon sarısı veya dilimlenmiş limonla süsleniyor. Tabii davetiyeye de limon detayları ekleniyor.

Deniz temalı düğünleri de temalı düğünler arasına ekliyoruz. İlla deniz kıyısında olmasına gerek yok. Davetiyeye ve nikah şekerlerine bu temayı yansıtmak da yeterli oluyor. Söz tepsini bile deniz temalı oluşturmak konsepte uygun başlangıç sayılıyor. Düğünün yapılacağı yer maviyle ya da denizi çağrıştıracak şekilde dizayn edilince deniz temalı oldukça güzel bir organizasyon oluşturuluyor. Gelinliğin altında rahat gelin ayakkabısı olarak dolgu topuk ya da dantelli bir ayakkabı seçimi ile gelinler temayla bir bütün oluyor.

Bahar düğünü yapacaklar için düğünün yapılacağı yer kelebeklerle süsleniyor. Gelinlikte ve saç tasarımında kelebeklere yer veriliyor. Düğün pastasından gelin ayakkabısına kadar her yere kolayca eklenebilecek detay ortama taze bir hava katıyor. Düğün mekanının bahçesi ya da terası da hava durumuna göre konsepte uygun hale getiriliyor. Bu temada düğün organize eden gelinler de rahat gelin ayakkabısı olarak işlemeli ayakkabıları tercih ediyor. Marcatelli’nin Peri model ayakkabısı işlemeleriyle bahar temalı düğüne çok yakışır.

Renklere Göre Düğün Temaları

Limon temalı düğünde mümkün olan her yere sarı ve limon eklenmişti. Ama belirli renk özelinde temanın hakim olduğu bir düğünde, süslemek için herhangi ek nesneye ihtiyaç duyulmuyor. Düğünün yapılacağı mekan o renkle süsleniyor, gelinin nedimeleri elbiselerini belirlenen renkte seçiyor. Gökkuşağı temalı düğünde elbette gökkuşağı oluyor ama nedimelerin ayakkabıları gökkuşağını oluşturacak renkte seçiliyor. Masalar ve sandalyeler gökkuşağı renkleriyle donatılıyor. Misafirlere dağıtılan tatlılar gökkuşağı renginde tasarlanmış tabaklarla servis ediliyor. Düşününce çok ağır geliyor olabilir ama iyi bir dizaynla her şey mümkün. Rahat gelin ayakkabısı olarak Marcatelli’nin renkli gelin ayakkabıları gökkuşağı temalı düğüne uyum sağlıyor.

Pembe düğünlere de yabancı değiliz aslında. İyi hazırlanmış bir salonda kendinizi adeta bir masalın içinde gibi hissediyorsunuz. Gelin takı, misafir masaları, masalardaki süslemeler, mumlar ve şamdanlar… Düşününce imkansız gibi gelebilir ama iyi organize edilmiş bir düğünde hiçbir şey imkansız değildir. Ve bir de Marcatelli ayakkabı ile…