Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

En Güzel Günün En Zarif Detayı: Gelin BuketiEn Güzel Günün En Zarif Detayı: Gelin Buketi

Gelin aksesuarları dendiği zaman senin de aklına gelin buketi geliyorsa hemen bu yazıya göz atmalısın!

Gelin aksesuarları ile bir bütün olduğu kadar en göz alıcı parçayı kuşkusuz ki gelin buketleri oluşturuyor. Birbirinden farklı aranjmanlara ahip gelin buketleri arasındaki en ilgi çekici modelleri, yepyeni trendleri senin için anlattık.

Rustik Konseptlere Uygun Aranjmanlar

Son yıllarda yurt dışında en çok görülen tasarımlardan biri de çember gelin buketleri. Çember şeklindeki bir ahşabın etrafına dizilen çiçeklerden oluşan gelin buketi daha çok rustik düğün konsepti ve sade gelinlikler için uygun gibi görünüyor.

Rengini Topraktan Aranjmanlar

Yeni yılda bol bol kahverengi tonlarını gelin buketlerinde görmek mümkün olacak. Üstelik yalnızca çiçeklerden değil, başka bazı bitkilerden de çok şık aranjmanlar yapılıyor. Örneğin; gelin buketinizde başakların bereketli ve zarif görünümlerine yer açabilirsiniz.

Renklerin Harmanı Aranjmanlar

Kahverengi ağırlıklı olarak kullanılan bir renk olacak ancak rengarenk gelinlikler tercih edenler de üzülmesin; gelin aksesuarları kadar renkli gelin buketlerini hala kullanabilirsiniz. Üstelik kış olmasına rağmen… Maviler, morlar, pembeler buketinizde küçük bir gökkuşağı oluşturabilir.

Sonbahar Kokan Aranjmanlar

Sonbaharda çiçeklerin son canlılıklarına da şahit olup kışa giriyoruz. Ancak kış düğünü yapacak olanlar için de sonbahar tasarımlarını seçebilmek mümkün. Sarı tonlarındaki çiçeklerden yapılacak aranjmana asıl farklılığı ise kurdele ile bağlanmış olması yerine makrome kullanılması oluyor.

Nar Gibi Kızarmış Aranjmanlar

Gelin aksesuarları ne kadar farklı olursa gelinliğiniz de o kadar güzel olacak. Buna bir de farklılığı eklediğinizde unutulmaz bir gelin olabilirsiniz. Bu yüzden gelin buketinizde narlara ya da kızılcıklara yer açın. Minicik narlarla ya da kızılcıklarla birlikte küçük çiçeklerin kullandığı aranjmanlar çok hoşunuza gidebilir.

Çam Kozalaklı Aranjmanlar

Hem kahverengi trendini yakalayın hem de farklı olun istiyorsanız çam kozalakları tam da size göre. Kozalaklara renkli çiçekler ya da pampas otları ve başaklar eşlik edebilir. Maliyet olarak da epey uygun olduğunu hemen belirtelim.
Her şeyde olduğu gibi gelin aksesuarlarında da her detayın güzellikle dolu olmasını istiyorsanız işe gelin buketinden başlayıp zevkinize hitap eden en yaratıcı aranjmanı seçebilirsiniz.