Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Kış Düğünü Yapacak Gelin Adaylarına 5 TavsiyeKış Düğünü Yapacak Gelin Adaylarına 5 Tavsiye

Gelin ayakkabısı seçiminden mekân seçimine kadar her şeyi daha dikkatli düşünmesi gereken kış prenseslerinin işine yarayacak tavsiyelerimiz için hadi arkanıza yaslanın. Ve bu muhteşem gecenin hayalini kurmaya başlayın. Zihninizde canlanan ne varsa gerçekleştirmek için, yazdıklarımıza şöyle bir göz atın.

Hangi mevsimde olursa olsun düğün yapmak için düşünülmesi gereken birçok şey var. Davetli listesi, mekan seçimi, gelinlik, gelin ayakkabısı ve aksesuarları, saç, makyaj derken bir anda kendinizi bir koşturmanın içinde bulmanız kaçınılmaz. Ancak kış ayları hava şartları açısından zorlayıcı olduğu için tüm detaylarda daha seçici ve dikkatli olmak gerekebiliyor. “Peki nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunun cevabı ise devam cümlelerinde saklanıyor.

Nasıl Bir Mekân Seçmelisiniz?

Bu unutulmaz geceye ev sahipliği yapacak mekân elbette hayallerinizdeki gibi olmalı ancak ne siz ve müstakbel eşiniz ne de davetlileriniz soğuktan tir tir titrememeli. Kapalı bir mekân seçmeniz kaçınılmaz olabilir ama klişe bir konsepte mecbur değilsiniz. Birçok otelin nefis manzaralara sahip düğün salonları olduğu gibi büyük organizasyonlar için kullanıma açık olan tarihi mekanlar da mevcut. Ancak bunlar arasından da seçim yaparken ısıtmanın iyi olmasına ve misafirlerinizin düğün alanına ulaşmak için uzun bir yürüyüş yapmak zorunda kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Hangi Tarihlerde Yapmayı Düşünmelisiniz?

Aslında bütün kış boyunca şartlar hemen hemen aynı olacak, şanslıysanız belki tatlı bir güneş açacak. Bu yüzden Aralık’tan Şubat sonuna kadar istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. Hava koşullarının dışında dikkat etmeniz gereken bir nokta var; yarı yıl tatili. Okulların kapanması ile tatile gidecek olan çocuklu aileler mutlaka olacaktır. Bu da düğününüze birçok insanın gelememesine sebep olabilir. Tarih seçerken okulların yarı yıl tatiline denk gelmemesine özen gösterin. Aksi halde davetinize katılacaklar listesinde gelin ayakkabısı altına adını yazacağınız bekar arkadaşlarınız dışında kimse kalmayabilir.

Nasıl Bir Gelinlik Giymelisiniz?

Birçok gelinlik yaz aylarına uygun şekilde tasarlanıyor. Dolayısıyla dikimi için de çoğunlukla ince kumaşlar tercih ediliyor. Böyle bir modeli tek başına kullanmak ise kış aylarında hastalığa davetiye çıkarabiliyor. Düğün gecenizde soğuk yüzünden keyfinizin kaçmasını istemiyorsanız kalın kumaşları tercih edebilirsiniz. Hatta uzun bir gelinlik modeli düşünüyorsanız gelin ayakkabısı tercihinizi yüksek topuklulardan yana yapıp etek uçlarının yere sürünmesini de engelleyebilirsiniz. Yine de istediğiniz model yazlık olanlar arasındaysa gelinliğinizi bir pelerin, şal ve hatta mini kürk ceketlerle kombinleyebilirsiniz. Düğün mekanına adımınızı attığınız anda hayalinizdeki gelinlikle boy gösterebilirsiniz.

Ne Tür Süslemeler Tercih Etmelisiniz?

Yazın cıvıl cıvıl renklerinden mahrum kalacağınız için hiç üzülmeyin. Kış düğünleri için rengarenk süslemelerin yerini daha doğal ve huzur veren aksesuarlar alabilir. Çam kozalaklarından yalnızca kışın açan çiçeklere kadar doğanın sunduğu güzelliklerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra düğün mekanını mumlarla da donatabilirsiniz. Hem en özel gecenizin romantizmini hem de sevdiklerinizle birlikte olmanın samimiyetini ifade edebilecek birer simge olan mumlar düğününüzdeki süslemeler arasında yer alabilir.

Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Detaylar her zaman önemlidir. Bir düğündeki en önemli detaylardan biri de gelin ayakkabısı tabii ki. Çünkü bütün gece ayaklarınızda olacak. Dolayısıyla şık olması kadar rahat olması önemli. Bir de kış düğünü yapacaksanız ayaklarınızı soğuktan bir parça olsa koruması da şart. Bu yüzden kapalı sayılabilecek modelleri tercih edebilirsiniz. Yanı sıra, yüksek ve dolgu topuk modeller soğuk zeminle ayak tabanınız arasında mesafe oluşturacağı için daha az üşümenizi de sağlayabilir. Bu sayede düğün gecenizde güzelliğinizden ödün vermeden ve soğuktan etkilenmeden gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Hayalinizdeki gibi kusursuz ve bütün gece boyunca sizi rahat hissettirecek en şık, zarif ve estetik tasarımlar için Marcatelli’nin gelin ayakkabısı modellerine hemen bakın.