Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısı İle Her Konsept Düğün SizinleGelin Ayakkabısı İle Her Konsept Düğün Sizinle

Evlilik hazırlıkları telaşına kapılan gelinler birkaç gün tüm bildiklerini unutur. Heyecan bünyeden azıcık uzaklaşınca yıllardır düşündükleri, sayısız kez hayalini kurdukları bu en özel gecenin uzayıp giden listesi bir anda kolaylaşır. Çünkü birçok kadın gelinlik modeline, gelin ayakkabısı rengine, duvak uzunluğuna, düğün konseptine çoktan karar vermiştir. Şimdi dönem dönem beğenip arşive atılan her şeyin bir araya gelme vakti. Seçtiğiniz ayakkabı, beğendiğiniz gelinlik ile uyumlu mu? Düğün konseptiniz gelinliğinizle aynı dili konuşur mu? Siz de hayalinizdeki düğünde her şeyin kusursuz olmasını istiyorsanız, seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken bu ve bunlar gibi bazı kritik noktalar var. Gelin hep birlikte göz atalım.

Gösterişli Otel Düğünü

Otel düğünleri denildiği zaman akla hemen ışıltılı, şık ve gösterişli düğünler geliyor. Bu sebeple sizin seçeceğiniz gelinlik modeli ve gelin ayakkabısı da oldukça şık, parlak ve göz alıcı olmalı. Bu nedenle uzun kuyruklu, etek kısmı kabarık, prenses model gelinlik seçimiyle düğün konseptinizi daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Gelin ayakkabısı olarak da yüksek topuk bantlı model ayakkabı seçimi ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Kır Düğünü

Düğünü pahasına rahatını bozmayan, gösteriş modasında sadeliğini elden bırakmayan, tercihini doğal olandan yana kullanan gelinlerimiz için olmazsa olmazlar arasında; kumsal ve kır düğünleri. Mümkünse sandalet, yoksa terlik, belki de çıplak ayaklı bir düğün sizleri bekliyor. Gelin ayakkabısı tüm gün ayaklarınızı süslemese de ilk dansınızda, misafirlerinizle göz göze geldiğiniz ilk giriş anında tarzınızı tamamlayacak en önemli parça olarak kendini gösteriyor. Çimler üzerinde yürüyen, kumlar üzerinde rahat bir gece geçiren gelinler için de gelin ayakkabısı modelleri arasında babet çeşitleri kendini gösteriyor.

Şık Ama Sade Restaurant Düğünü

Restaurant düğünleri diğer düğün konseptlerine göre daha çok küçük bir davet havasında geçtiği için seçimlerinizi de daha sade, fakat bir o kadar da şık, dantelli modellerden yana kullanabilirsiniz. Masa düzeninden dolayı; hareket alanınız sahne ile sınırlı olacağından, uzun, kabarık ve fazla gösterişli modellerle hareketlerinizi kısıtlamamanızda fayda var. Gelin ayakkabısı olarak da tercihinizi ince bantlı topuklu ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz. Gecenin şıklığı ayaklarınızdan başlasın.

Yeni sezon modelleriyle düğün konseptleriniz için platform topuk ayakkabıdan, stilettoya ve ince bantlı modellere dek arzu ettiğiniz ayakkabılar Marcatellishop‘da sizi bekliyor.