Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısı ModelleriGelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin ayakkabısı artık eskisi gibi sadece topuklu ayakkabıdan ibaret değil. Platform topuk, babet, dolgu topuk, rugan ve stiletto ile çeşitlendi. Ayakkabı modelleri seçimi yaparken ilk önce düğünün nerede olacağına ve hangi mevsimde olacağına dikkat ediliyor. Her kriter için farklı model bulunuyor.

 

1.Salon Düğünü Modelleri

Düğün salonda olacaksa bütün çeşitlerden faydalanmak mümkün. Eğer gelin topuklu ayakkabı giymeye alışıksa çivi topuk salon modelleri arasında en çok tercih edileni. Gelin topuklu giymeye alışık değilse o zaman daha düşük topuk tercih ediliyor. Topuklu giymek istemezse o zaman spor ayakkabılar gelin ayakkabısı olarak karşımıza çıkıyor. Gelin ile damat arasında boy farkı varsa, gelin platform topuk da tercih edebiliyor. Platform topuğun avantajı stilettoya göre daha rahat olması.

2.Kır Düğünü Modelleri

Düğün açık havada yapılacaksa çivi topuk eleniyor. Kalın topuk ve kare topuk tercih ediliyor. Çivi topuk toprağa battığı için geline zor anlar yaşatıyor. Kalın topuk ve kare topukta böyle bir risk söz konusu olmadığı için rahat hareket imkanı tanıyor. Öte yandan yine spor ayakkabısı tercih meselesi olabiliyor. Dolgu topuk spor ayakkabılarla gelinler hem şıklığını koruyor hem de rahatlığını kaybetmiyorlar.

3.Nikah Modelleri

Nikahta gelin ayakkabısı olarak şık ve sade modeller tercih ediliyor. Bunlar genellikle beyaz stiletto oluyor. Düşük topuk bilekten bağlı modellerle de nikah elbisesinin altına kombinasyon yapılıyor. Yazın yapılan nikahlarda da ince bantlı modeller ile bilekten bağlı modeller kullanılıyor.

4.Vintage Gelinlik İçin Ayakkabı Modelleri

Vintage gelinlikler özel davetlerde tercih ediliyor. Bu modeller için de çok rahat ayakkabı bulunuyor. El yapımı doğal gelin ayakkabıları ilk akla gelenler. Yapımında hakiki deri kullanıyor ve tamamen el işçiliği ile üretiliyor. Bilekten bağlı düşük topuk modeller de tercih ediliyor. Genelde etek boyu kısa olduğu için gelin ayakkabısı yüksek topuk yerine düşük topuk ve stiletto ile kombinleniyor. Gelinliğin detayına göre ayakkabıda bulunan işlemeler değişiyor.

5.After Party İçin Ayakkabı Modelleri

Düğünden sonra devam eden eğlenceler için de ayrı ayakkabı alınıyor. Daha rahat kıyafetler ve ayakkabılarla eğlence mekanına geçiliyor. Seçilen kıyafet gelinliğe göre daha sade olduğu için ayakkabılarda süs detayları kullanılıyor. Taş işlemeli ya da püsküllü topuklu ayakkabılar gelin ayakkabısı oluyor. Biraz daha rahatından ödün vermek istemeyenler de dantelli dolgu topuk veya gelin spor ayakkabısı kullanıyor. En yaygını da babet oluyor.