Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısı Seçiminizle Şıklığı Ve Rahatlığı YakalayınGelin Ayakkabısı Seçiminizle Şıklığı Ve Rahatlığı Yakalayın

Gelin ayakkabısı tıpkı gelinlik seçimi gibi her genç kızın hayallerini süsleyen ve olmazsa olmaz detaylardan bir tanesidir.

Gelin ayakkabısı gelinliğinizden sonra gece boyu size eşlik edecek ve gece boyunca rahat etmenizi sağlayacak bir unsur. Seçim yaparken de tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundurmalı ve şıklıkla rahatlığı birleştirmelisiniz. Yıllar sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda yüzünüzde aynı gülümseme kalıyorsa eğer doğru seçimleri yapmışsınız demektir. Tabii gelin ayakkabısı dediğimizde ayakkabınızın altına henüz bekar olan sevdiklerinizin ismini de yazmayı unutmayın. Birçok arkadaşınız o anı bekliyor olacaktır.

Pekii gelin ayakkabısı seçimini nasıl yapmalıyız? Gelin hep birlikte inceleyelim…

Gelin ayakkabısı seçiminde birçok etken vardır. Bir gelin için her şey uyum içinde olmalı ve bütünlüğü sağlamalıdır. Gelinliğinizin boyu, rengi, düğün mekânı, mevsim, sezonun modası bunların hepsini gelin ayakkabınızı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar. Tabii bir de şıklık ve rahatlık var. Yüksek topuklu, alçak topuklu, stiletto, platform, dolgu topuk ya da babet…Tüm bu seçenekler arasında siz hangi ayakkabının gelinisiniz biliyor musunuz?

Yüksek topuklu Zarafet

Eğer düğün gününüzde saatler boyu ayağınızda kalacak ayakkabılarınız için şartları olabildiğince zorlamak istiyorsanız karar vermeye topuk boyunuzdan başlayın. Önceliğiniz rahatlık değil, şıklık ise yüksek topuklu ince bantlı ayakkabılar tam size göre.

Dolgu topuk

Ben hem şık hem de rahat olmak istiyorum diyorsanız dolgu topuklu ayakkabılar harika bir seçim olarak sizleri bekliyor. Dolgu topuğun rahatsız etmeyen formu gecenizin iyi geçmesine katkı sağlayacak, gecenin sonunda ayaklarınız böylesi bir performansın ardından biraz sızlasa da başınızı fazla ağrıtmayacak. Böylelikle en önemli gecenizde gözler hep üzerinizde olurken siz de geceye ara vermek zorunda kalmayacaksınız.

Babet

Aynı zamanda düğün günlerinin ve nikahların ayrılmaz bir parçası haline gelen fotoğraf çekimlerini de düşünecek olursanız farklı bir alternatif seçmeniz gerekir. Yanınıza alacağınız bir çift babetle ya da gelinler için tasarlanan özel spor ayakkabılarla geceye daha az yorgun bir başlangıç yapabilirsiniz. En özel gününüzde kötü sürprizler yaşamak istemezsiniz değil mi?

Siz de düğün gününüzde hem şık hem rahat olmak istiyorsanız Marcatelli’nin gelin ayakkabısı modellerine hemen göz atın!