Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısı Seçmenin Püf Noktaları!Gelin Ayakkabısı Seçmenin Püf Noktaları!

Tecrübeyle sabittir, ayakları yere sağlam, rahat ve şık basan gelinlerin hayal gecesi mutluluk saçar! Kim en mutlu gecesinde, ayaklarını sızlatan su toplarıyla, bacaklarında dolaşan ince sızıyla keyfini kaçırmak, canını acıtmak ister ki? Elbette kimse! O halde gelin ayakkabısı deyip geçmeyin, ilk dansınızın başrolü, sabaha dek sürecek eğlencenizin en önemli detayı ayakkabılarınızı seçmeden önce, bize kulak verin!

Şıklık pahasına rahatlıktan ödün vermeyin!

Bahsettiğimiz ortopedik terlik ya da silikon tabanlı bir yürüyüş ayakkabısı rahatlığı elbette değil, ancak gelin ayakkabısı seçerken kaliteden ödün vermemenizde fayda var. Zira rahatlığın markaya duyduğunuz güvenle doğrudan alakası var. Tüm gününüzü üzerinde geçireceğiniz, fotoğraf çekimi, ilk dans, pasta kesimi, takı töreni, bir türlü boş bırakamadığınız dans pisti derken yanınıza aldığınız babet ayakkabılarınıza bir türlü geçemeyecek, gelinliğinizin yerleri süpürmesini kolayca kabul edemeyeceksiniz. Hele ki gelin ayakkabılarınızın topuk boyu bir hayli yüksek ise artırılmış rahatsızlığınızdan kesinlikle vazgeçemeyeceksiniz. Siz iyisi mi gelin ayakkabısında uzman olan Marcatelli’yi ziyaret edin. Ayrıcalıklı konforu keşfedin.

Bize gelinliğini söyle, sana ayakkabı önerelim!

Gelinlik deryasına adım atan her gelin önce kaybolur, onlarca model ile yaptığı sayısız denemenin sonunda düşlerine en yakın modelde karar kılması da elbette zor olur. Evlenmeye karar verdiğiniz, gelinlik modelinizi de az çok belirlediğiniz anda yapmanız gereken ilk şey ayakkabınızı seçmek ve düğün gününüze kadar vakit buldukça gelin ayakkabınızı evin içinde bolca giymek olmalıdır. Tercihiniz straplez bir gelinlikten yanaysa dekolte bir gelin ayakkabısı tercih edebilir, satense hareketli, dantelse dümdüz sedefli bir gelin ayakkabısı ile göz doldurabilirsiniz. Günümüzde renk çeşitliliği konusunda iddiasını artıran gelinlikler arasından kendinize en uygununu seçerken, beyazının hassas tonuna dikkat etmeyi de ihmal etmeyin. Gelinliğiniz ile gelin ayakkabınızın renk uyumunu göz ardı etmeyin.

Senin değil, sizin düğününüz! Eş uyumunu es geçmeyin!

Düğün partneriniz, çiçeği burnunda eşiniz, yol arkadaşınız damat beyi hikâyenin dışında bırakmayın. Düğün organizasyonunun çiftlerin uyumu üzerine kurulduğunu unutmayın. Damat beyin boyu boyunuza mı yoksa fark açık ara mı? Gelin ayakkabısı seçiminde topuk boyu oldukça önemlidir. Eşiniz sizden bir hayli uzunsa boyu 10cm’leri gören topuklar diyarına hızlıca girin, boy farkınız neredeyse yok ise hiç gözünüzü yükseklere dikmeyin. Tabakların rengi, masaların süslemesi, gelin çiçeğinin kurdelesi derken tüm organizasyona tek bir lisan konuştururken, gelin ayakkabılarını ve damadın aksesuarlarını pas geçmeyin. Gelin ayakkabınızı seçerken, tüm detayları gözden geçirin! Şık, rahat ve özgün olmayı ihmal etmeyin.