Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Ayakkabısıyla Fark Yaratma Yolları!Gelin Ayakkabısıyla Fark Yaratma Yolları!

“İnsanın bin, gelinin ise milyon çeşidi vardır” desek abartmış olmayız. Hiçbir kadın hayatındaki herhangi başka bir gün için böylesi bir efor sarf etmez, zihninin her bir askerini düşünmek için seferber etmez. Gelin ayakkabısı seçmek de asla şakaya gelmez. O halde biz konuya ciddi bir giriş yapıyoruz.

Gelin ayakkabısı ile rengini belli et!

Kim demiş “gelin ayakkabısı beyaz olmak zorundadır, hiç değilse ekru tonlarında alınmalıdır” diye. Zamane gelinleri, hayatları için çizilen çerçeveleri yıkmakta bir numara olduklarını düğünlerinde de açıkça gösteriyorlar! Gelin ayakkabılarını seçerken, gelinlik modellerini, saç aksesuarlarını, düğün mekanını, dans zeminini göz önünde bulunduruyor ancak tek düzeliğin sıkıcı dehlizlerinde kaybolmamak için, ayakkabılarına sihirli dokunuşlar yapıyorlar. Görünüşe bakılırsa çizgi dışı olmayı tercih eden farklı ruhlar, gelin ayakkabılarında muhakkak canlı renkler, farklı desenler tercih eder.

Duvaksız gelin olmaz!

Gelin ayakkabısında duvak trendiyle tanışın. Özellikle After Party konseptlerinde dikkat çeken bu yeni modeller, gelin ayakkabısı raflarına hızlı bir giriş yaptı. Gelinlik tercihini sadelikten yana kullananlar ve tüm gece bacaklarına dolanan gelinliğini çıkarıp geceye mini elbisesiyle devam etmek isteyenler için duvaklı ayakkabı harika bir seçim. Düşmansız hava sahasında ayakkabılarımı gören olmayacak endişesine düşenler için duvaklı ayakkabılar dikkat çekme garantilidir. Ayrıca uzun topuklar üzerinde kazandığınız selvi boyunuzla, kendi gecenizde gururla endam edebilirsiniz.

Tamamlayıcı değil, başrol ayakkabılar!

Müstakbel gelinlerin hayallerini süsleyen binlerce detay vardır. Peki bu detayların içinde gelin ayakkabısına ayrılan süre ne kadardır? Sanırız yok denecek kadar az! Peki evlenecek olan biri öncelikle neler düşünür? Düğün mekânı, ilk dans şarkısı, düğün pastası, gelinliğinin omzu, boynu, pulu, süsü… derken ayakkabıya bir türlü sıra gelmez. Pek nadir rastlanan kısa gelinlikleri genelde tercih etmeyen gelinler, ayakkabılarının görüneceğini dahi pek düşünmez! Bazıları hariç! Onlar ayakkabıları tamamlayıcı olarak değil, başrol olarak düşünenlerdir. Herkes sorumluluğu gelinliğe yüklerken, kimi gelinler stilini detaylara gizler. Böyle zamanlarda ayakkabılar göründüğünde katılımcılar birkaç dakikalığına hayret eder. Kendi düğünlerinde ayakkabılarıyla fark yaratan gelinler, sürprizi bol, heyecanı kesintisiz bir hayat vadeder.