Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Gelin Çantasında Bulunması Gereken Gelin AksesuarlarıGelin Çantasında Bulunması Gereken Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarları dediğimiz zaman, aklımıza sadece takılarımız gelmesin, çok daha hayat kurtarıcı olanları var.

Düğün gününüzde saçınız ve makyajınız bozulmaya çok müsaittir. Duvağınız bir yere takılır, gelinliğinizin kuyruğuna muhakkak basılır, damat beyin papyonu ise beş kişinin yardımıyla takılır. Bu arada sizin zaten ayyuka çıkan heyecanınız aklınızdan çıkmayan olası aksilikler yüzünden iyice artar. Anlayacağınız düğün gününüzü kabusa çevirmemek için ihtiyaç duyacağınız her şeyin elinizin altında olması gerekir. Dolayısıyla gelinliğinize uygun, mini bir el çantasında taşıyacağınız hayat kurtaran gelin aksesuarları tahmin edemeyeceğiniz kadar işe yarayabilir. Tabi bu kadar küçük bir çantaya da sığdıracaklarınız ne yazık ki sınırlı o yüzden seçimlerinizi doğru yapmanız oldukça önemli. Hadi şimdi gelin aksesuarları listemize bir göz atın.

1-Cep Telefonu

Telefonlarımız artık bizim için yemek içmek kadar önem arz ediyor. Bu nedenle mini çantanızda ilk önce telefonunuza yer açın. Sevdiklerinizden düğününüze katılamayacak olanlar varsa, düğün öncesi tebriklerini kaçırmamakta fayda var. Ya da evden çıkışınız, kuaförde geçirdiğiniz başkalaşım, ayakkabıların altına itinayla yazılan isimler… Hepsi fotoğraflanmaya ve anında sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya değer. Bir çanta sadece telefon için dahi gerekli.

2-Çanta Boyu Küçük Ayna

Düğününde hop oturup hop kalkacak oluşunuzu asla unutmamalısınız. Durum böyle olunca da terlemeler, makyajda akma, saçta bozulma gibi şeylere şaşırmamalısınız. Bunun için de mini el çantanızda olması gerekenler arasına, saçınızı ve makyajınızı sık sık kontrol etmenize yardımcı olacak küçük de olsa bir ayna bulundurmakta fayda var.

3-Ruj

İsteseniz de istemeseniz de bütün misafirleri tek tek öpmek zorunda kalacağınızı üzülerek hatırlatmak isteriz. Düğün pastasından da göstermelik de olsa bir lokma alacağınızı hesaba katarsak, rujun yarısı gitti bile. Bunun için de gelin aksesuarları listenizden ayırmamanız gereken en önemli yardımcılardan biri ayna diğeri de ruj.

4-Şeker ya da Sakız

Tüm gün düğün telaşında olacağınız için kan şekerinizin düşmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ama siz önleminizi önceden alıp gelin aksesuarları ile dolu çantanıza birkaç minik şeker atarsanız bunun da üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Hem böylelikle kan şekerinizi dengelemek için yemek servisinin yapılmasını beklemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca naneli şeker ya da sakız ile de ferah bir nefese sahip olabilirsiniz. En özel gecesinde her türlü ihtimali düşünen bir gelin daha ne ister ki.