Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Hem Şık Hem Rahat!Hem Şık Hem Rahat!

En güzel gününüzde rahat hareket etmek için rahat gelin ayakkabısı seçmelisiniz. Rahat olmak demek şıklıktan ödün vermek demek değildir, bunu söyleyenlere inanmayın. Peki rahat gelin ayakkabısı nedir? Nasıl seçilir?

Öncelikle, ‘giydikçe açılır’ bir yalan, inanmayın. Rahat gelin ayakkabısı sizin ayağını sıkmaz. Ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa da giydikçe açılmaz. Gece boyunca ayağınıza rahatsızlık verir ve hareket etmenizi engeller. Mesela, ayak numaranız büyükse bantlı ayakkabı seçmeyin. Klasik ayakkabı dediğimiz Stiletto tercih edebilirsiniz.

Stiletto ile yıldızınız barışmıyorsa platform topuk hizmetinizde. Aslında ayakkabılar arasında en rahat gelin ayakkabısı platform topuktur.

Dolgu topuklu ayakkabı son çareniz olabilir. Topuklu ayakkabıdan ayağınız ağrıdıysa daha alçak topuklu ayakkabı alabilirsiniz. Gelinlik provası yaparken iki ayakkabı ile de prova yapın. Böylece etek boyunda bir değişiklik yaşandığında gelinliğe zarar gelmesin.

İKİNCİ AYAKKABI ŞART

Dış çekimde, salona girişte, ilk dansta size eşlik eden şık görünüşüne aldandığınız ayakkabı ayağınızı sıktı ve kurtulmaya ihtiyacınız var. Rahat gelin ayakkabısı burada da devreye giriyor. Babet, spor ayakkabı ve yaz gelinleri için sandalet… Babet kesinlikle bir kurtarıcıdır. Hem günlük hayatta giyebileceğiniz bir ayakkabı edinmiş hem de ayaklarınıza daha fazla zarar vermemiş olursunuz. Spor ayakkabıyı birçok kadın hoş bulmasa da şu sıralar süslenmiş, dantellerle bezenmiş converse ayakkabılar piyasada çok satılıyor. Bir tercih olarak kullanılabilir. Sandaletler ise kır düğünü ya da sahil düğünü için kullanılabilir. Ya da alternatif olarak yazın yapılan after party konseptinde kullanılabilir. Uzun süre yüksek topuklar üzerinde durmak zorunda değilsiniz artık. Eskisi gibi “gelin şık olmalı, rahat olmamalı” kuralı yürürlükte değil. Ayrıca günümüzde hem rahat hem şık ayakkabılar bulunabiliyor.

Ayakkabının rengi de beyaz olmak zorunda değil. Lame bir tercih olabilir. Düğünden sonra özel günlerde kullanabileceğiniz ayakkabınızı da almış oluyorsunuz böylece. Gelinliğin altına da gayet hoş duruyor.

Rahat gelin ayakkabısının içinde çorap giyebilirsiniz. Çorabı ayakkabınızı alırken ayakkabıcıdan da temin edebilirsiniz. Eğer çorap kullanmak istemiyorsanız da ayakkabınızı pudralayabilirsiniz. Pudra, ayaklarını terletmez ve kokutmaz.