Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Her Kadının Dolabında Olması Gereken AyakkabılarHer Kadının Dolabında Olması Gereken Ayakkabılar

Çalışan çalışmayan her kadının dolabında mutlaka bulunması gereken bazı ayakkabılar vardır. Mesela, topuklu ayakkabı listenin başını çeker. Toplantı günlerinin, müşteri görüşmelerinin, önemli iş anlaşmaları günlerinin kurtarıcısı olur topuklu ayakkabı. Tabii ki bir kadının dolabı tek ayakkabı türüyle kalmaz. Beklenmeyen herhangi bir durum karışışında kullanılacak ayakkabılar mutlaka olur. Hazırsanız başlayalım.

Üç mevsim kurtarıcısı bir ayakkabıdır ki ayakları rahatlatır: Babet! Bahar aylarında elbise, etek, pantolon, şort altına giyilmesi ile kadınların hayat kurtarıcısı parçasıdır. Düğünlerde veya davetlerde topuklu ayakkabıdan şişen ayakları dinlendirmek için hemen ona sarılırsınız.

Başta topuklu ayakkabı olmak üzere hiçbir ayakkabıdan mutlu olmayanları memnun eden tek parça spor ayakkabıdır. Rahatlığı ile gönüllerde taht kurar. Ayrıca kabul etmek gerekir ki bazı kadınlar  yaptıkları her kombinin altına uyduğu için tercih ediyor spor ayakkabı giymeyi. Ve son dönemlerde tekrar moda olan spor taytları başka hiçbir ayakkabı ile kombinleyemedikleri için…

Sıradaki yeri doldurulamayan parçamız da sadece kış aylarında ihtiyaç duyduğumu çizmeler. Bir ara yazın da mini şortun altına kumsal partilerinde kovboy çizmeleri olarak gördük. Bazı kombinlerde hoş durduğu da oluyor muhakkak ama çizmeler kış aylarının yıldızı. Özellikle binici çizmeleri yağmurlu havaların kabus olmasını engelliyor. O yüzden dolabınızda kendisinin yeri olmalı.

Şu bir gerçek ki nude topuklu ayakkabılara her kadın aşıktır. Hem rengi hem de ayakta duruşu ile çok özel bir parçadır. Bacakları uzun bilekleri de ince göstermesiyle dolabın en önemli üyesidir.

Çoğunuzun kış mevsiminde istemeden giydiği botlara geldi sıra. Soğuk kış günlerinde onlardan başka kurtarıcı olmayışı ile eşsiz parçalar arasında yerini alıyor. Klasik botlardan sıkılanlar ve topuklu ayakkabıyı özleyenler için son zamanlarda topuklu botlar moda oldu. Hem rahat olmaları hem de pantolon altındaki şık görüntüsü ile dolaplarda yerini almalı.

Stilettolar özel davetler için daima hazırda beklemesi de kadınlar arasındaki gizli kurallardan biridir. Aslında stilettolar spor ayakkabı gibi joker eleman görevi görürler. Çünkü hem dar paça kot pantolonun altında, hem kumaş pantolonun altına hem de elbisenin altında harika görünür. Bu kullanımından dolayı eşsiz parçalar listesindedir.