Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Kına Gecesi İçin Seçebileceğiniz KıyafetlerKına Gecesi İçin Seçebileceğiniz Kıyafetler

Kına ayakkabısı için de birçok seçeneğiniz olduğu gibi kına gecesi kıyafetin de pek çok farklı tarz ve model arasından seçim yapmanız mümkün. Genellikle düğüne 1 kala gerçekleşilen ve gelin adayının babaevine vedası olarak tanımlanabilecek bu gelenek için akla gelen ilk tercih olan Bindallıdan başlayarak diğer seçenekleri de göz önünde bulundurmanızda fayda var. 
Farklı Tasarımlarda Bindallı
Bindallılar geçmiş dönemlerde gelinlerin gelinlik olarak giydikleri bir kıyafetti. Ancak artık kına gecelerinde tercih ediliyor. Atlas veya kadife kumaş üzerine işlenen dal, çiçek ya da yaprak motifleri ile görünümü zenginleştirilen bindallılar farklı renklerde ve modellerde tasarlanabiliyor. En çok rağbeti gören renklerin başında kırmızı geliyor olsa da yeşil gibi kontrast bir rengi de tercih etmek mümkün. Tabii farklı renkler seçerken bindallınızın rengine göre seçeceğiniz kına ayakkabısının da uyum sağlayacak bir renk olması gerektiği unutmayın. Bunun dışında ise modeller açısından da zengin bir skalaya sahipsiniz; kabarık ya da düz kesim modellerin dışında dantelli, şalvarlı, üç etekli ya da Hint modelleri tercih edebilirsiniz.

  

Sultanlar Gibi Hissedenlere Kaftan

Son dönemlerde yayınlanan tarihi dizilerden sonra kaftanlar artık eski moda değil de yeni bir trend olarak kabul görüyor. Ancak hali hazırda kına gecesi için birçok gelin adayı tüm aksesuar seçimini, konseptini, kına ayakkabısı tercihini kaftan giymek üzerine kurgulayabiliyor.

Önceleri kırmızı kadife kumaşın ağırlıklı olarak kullanıldığı kaftanlar üzerinde altın sırma işleme kullanılıyordu. Ancak modanın zamanın ötesine uzanan çizgisi kaftanları da çeşitlendirmiş bulunuyor bugün. Pek çok farklı renkte ve motif işlemeye sahip kaftanlar, düğünleri aratmayacak kadar gösterişli olan kına geceleri için de oldukça uygun birer tercih oluyor. Altlarına seçilebilecek olan kına ayakkabısı da aynı gösterişe sahip olursa gerçek bir sultan gibi görünmenizin önünde de başka bir engel kalmayacaktır.

Modern Çizgileri Terk Edemeyenlere Abiye

Geleneklerden de tarzınız için uyumlu abiyelerden de vazgeçemiyor olabilirsiniz. “Adet yerini bulsun” diyerek kına gecesi yapanlardansanız kaftan ya da bindallı yerine abiye bir kıyafet tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Üstelik, sizin için özel olan bu günlerde her şeyin içinize sinmesi her şeyden daha önemli. Kına gecesinde abiye giymenin sizi gelen misafirlerden ayırmayacağı kaygısına da kapılmayın. Abiye kıyafetlerdeki kına gecesi odaklı tasarımlar ya renkleri ya da detaylarıyla geleneksel kıyafetleri de andırıyor ve gecenin yıldızı olan size hak ettiğiniz dikkat çekiciliği de kazandırıyor. Elbette, kına abiyeleri tercih edecek olanlar için kına ayakkabısı bakmak da bir o kadar kolaylaşıyor. Daha sonra da giyebileceğiniz ayakkabılar abiye modeller için oldukça fazla seçenek içeriyor.

Düğününüze 1 kala, babaevine veda edeceğiniz gecede her şeyin kusursuz olmasını istiyorsanız kı9na ayakkabısı seçimleriniz için Marcatelli’nin birbirinden güzel modellerine hemen göz atabilirsiniz!