Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Küçük Numara Ayakkabı İle Zarafetin Konuşsun!Küçük Numara Ayakkabı İle Zarafetin Konuşsun!

Batı toplumlarının geçmişinde belli bir stili temsil eden moda kavramı günümüzde; sıkça değişen, hızla tüketilen ve sürekli güncellenen bir kavram haline geldi. Bir gün uzun tırnak, bedeni saran likralı elbiseler, minicik çantalar, bol taşlı ayakkabılar moda iken kısa sürede esen sert bir rüzgârın etkisiyle değişen yeni moda akımları tam tersini işaret edebiliyor. Hal böyle olunca, maskülen şıklık rüküşlüğe, küt burunlu ayakkabılar demodeliğe dönüşebiliyor. Küçük numara ayakkabı giyenlerin modayı takip etmesi ise o kadar kolay olmuyor. Zira küçük numara ayakkabılar için üretilen sınırlı modeller değişen modaya çoğunlukla ayak uyduramıyor. Burada ekonomik faktör dikkat çekiyor. Ülke ortalaması 38 numara olunca, küçük numara ayakkabı giyen azınlık göz ardı ediliyor. Ancak Marcatelli Gelin tabuları yıkıyor ve küçük numara ayakkabı modellerinde de trendleri hızla vitrinine taşımayı başarıyor.

Geçmişten Gelen Zarafet

Kısa süreli olarak değişse de çağımıza gelene dek kadınların stillerinde maskülen havaya pek rastlanmıyor. İş hayatına katılan, plaza koridorlarında sayıca artan kadınların son yıllarda kazandığı maskülen havanın tarihi pek geçmişlere dayanmıyor. Ancak tarih boyunca; zarafet, şıklık ve güzellik gibi kavramlar kadınlar ile anılıyor. Bu yüzden küçük numara ayakkabı zarafeti her dönem varlığını koruyor. Birçok kadın ayaklarının küçüklüğünden, kendine göre istediği tarzda ayakkabıyı bulamamaktan yakınıyor olsa da her model ayakkabı en çok bu zarif ayaklara yakışıyor. Marcatelli Gelin küçük numara ayakkabı giyen kadınların alternatiflerini çoğaltmak için elinden geleni yapıyor.

Deneyim Sende

Şıklık bir yana biraz da rahatlıktan söz edelim. İstedikleri model ayakkabılarda küçük numara ayakkabı bulamayan kadınlar genelde büyük numara ayakkabılar tercih etmek zorunda kalırlar. Büyük ayakkabılara taban yerleştirerek ayaklarına uygun hale getirirler ancak yine de kendi numaraları gibi rahat kullanamazlar. Hem estetik olarak ayaklarında büyük görünen hem de düşme tehlikesi olan ayakkabılar kullanmak zorunda kalırlar. Topuklu ayakkabı tercih eden kadınlarda sıkça rastlanan bilek burkulmasının yaygın bir sebebi de şıklığı uğruna farklı numara ayakkabıların tercih edilmesi oluyor. Ayak numaranız normalin bir tık altında bile olsa artık çocuk reyonlarından adım adım uzaklaşabilirsiniz. Marcatelli Gelin dilediğiniz modelde ayakkabılara kolayca ulaşabilir ve kaliteli şıklığı dolaplarınıza taşıyabilirsiniz.

Yeni sezon modelleriyle Platform topuk ayakkabıdan, Stilettoya, ince bantlıdan spora, arzu ettiğiniz küçük numara ayakkabılar Marcatellishop‘da sizi bekliyor.