Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Masalsı Bir Düğün İçin ÖnerilerMasalsı Bir Düğün İçin Öneriler

Evlilik arifesindeki her çift düğünün masalsı olmasını ister. Kusursuz, dillerden düşmeyen, göz alıcı ve kendilerine özel bir düğün hayal ederler. Ancak düğün günü mutlaka bir aksaklık yaşanır. Adettendir ya bir şey unutulur ya da bir şey eksik olur. Endişelenmeyin, Marcatelli en özel gününüzde yanınızda. Gelin, masalsı bir düğün için neler yapabilirsiniz bir göz atalım.

 

1.Düğün Mekanı

Düğüne dair her şey mekanın çevresinde olup biteceği için önce düğün mekanını seçin. Bol bol araştırma yapın. Kır düğünü mü olacak? Otel mi tercih edeceksiniz? Otopark hizmeti var mı vb. sorular sorarak doğru düğün mekanını seçebilirsiniz. Mekan tamamsa gelin ayakkabısı, gelinlik seçimi, damatlık gibi başrol oyuncularıyla ilgilenmeye geçebilirsiniz.

2.Gelinlik Seçimi

Her gelinin kabusu gelinlik. Hele provalar can sıkıcı olabiliyor bazen. Burada yapmanız gereken istediğiniz modeli belirlemek. Seçtiğiniz gelinliğin hangi gelin ayakkabısı ile uygun olacağını da hesaba katarak kendi kararınız kendiniz verin. Gelinliği seçerken vücut tipinizi ve düğünün yapılacağı mekanı da iki kere düşünün. Kilo alıp verme sürecinizi de terzinizle konuşmayı ihmal etmeyin. Bu kadar kolay!

3.Gelin Ayakkabısı

Doğru gelin ayakkabısı seçmek özel uzmanlık gerektirmiyor merak etmeyin. Alışverişiniz kabusa dönmesin. Burada da kriterleriniz olmalı. Mesela ayağınızı sıkan bir ayakkabı sizi düğünde yarı yolda bırakır. Ayak numaranızdan büyük bir ayakkabı doğru gelin ayakkabısı değildir. Gelinliğiniz sadeyse işlemeli ayakkabı seçebilirsiniz. Hem rahat hem şık olmak Marcatelli Peri gelin ayakkabısı ile mümkün. Gecenin yıldızlarından gelin ayakkabısını da seçtiyseniz pastalara doğru bir göz atalım.

4.Pasta

Eğer belirlediğiniz bir düğün konsepti varsa konsepte göre pasta seçebilirsiniz. Eğer konsept belirlemediyseniz renkli renkli süslenmiş pastalardan yana tercih yapabilirsiniz. Ya da çiçek motifleriyle süslü, şık bir pasta da masalsı bir düğüne eşlik edebilir. Belki gelinliğinizin rengine uygun pastayla geceyi unutulmaz kılabilirsiniz.

5.Süslemeler

Düğün eğer açık havada olacaksa retro süslemelerle tam masallardaki gibi bir hava yaratabilirsiniz. Ağaçlar arasından çekilen fenerlerle aydınlatma sağlayabilirsiniz. Ya da genel aydınlatmayı meşalelerle sağlayıp masalara mumlar yerleştirebilirsiniz. Düğün konseptiniz belliyse işiniz daha kolay olacaktır. Mesela deniz temalı bir düğün düşünüyorsanız mavi tonlarında ve deniz kabuklu süslemeler yapabilirsiniz. Bu konuda düğünün olacağı mekanla konuşabilirsiniz.

6.Damatlık

Damatlar gelinlere göre daha kolay hazırlanıyor bu bir gerçek. Ancak masalsı bir düğün düşünüyorsanız gelinle damadın bir uyum içerisinde olması gerekiyor. Damadın yaka çiçeği ve gelin buketi gibi detaylarla uyum yakalayabileceğinizi unutmayın.

Marcatelli gelin ayakkabısı üretim aşamasını hiç merak ettiniz mi? Hazırlık sürecini izleyebilirsiniz. Ayrıca tanıtım filmine de hemen buradan ulaşabilirsiniz.