Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Olmazsa Olmaz Gelin Aksesuarı: Gelin ÇiçeğiOlmazsa Olmaz Gelin Aksesuarı: Gelin Çiçeği

En az gelinlik kadar önemli bir detay gelin aksesuarları. Aksesuarlar içinde en önemlisi de gelin çiçeği. Günümüzde bir sonraki düğünün habercisi olma görevi verilmiş kendisine. Ancak ortaçağda ortaya çıkış amacı farklıydı. Suya çok yakın olamayan gelinler kötü kokuları taze çiçeklerle kapatıyordu. Bugün de gelinliğin tamamlayıcı bir parçası olarak düğünlerde yer alıyor. En az gelinlik kadar önem verilen gelin aksesuarlarından biri olan gelin çiçeğini nasıl seçmek gerekiyor?

1)Gelin Çiçeği Gelinlikle Uyumlu Olmalı

Önce gelinlik seçilir ardından gelin çiçeği seçilir. Gelin aksesuarları seçilirken her zaman gelinlik modeliyle uyumlu olup olmadığı ön plandadır. Gelinliğin tasarımı, modeli ve hatta rengi çiçeği belirleyen ana unsurlar olacaktır. Bu yüzden gelin çiçeği araştırma sırasında telefonunuzda gelinliğinizin resmi olsun. Dilerseniz örnek kumaş da yanınızda taşıyabilirsiniz.

2)Satın Almak Zorunda Değilsin

Artık her şeyin kolayı var. Gelinlik kiralandığı gibi gelin aksesuarları da kiralanabiliyor. Gelin çiçeğini de kiralayabilir böylece düğün için daha az masraf yapmış olursunuz.

3)Satın Alma; Kendin Yap

 Marifetli olduğuna inanan gelinler çok basit şekilde kendi çiçeğini kendi yapabilir. Düğünün yapılacağı aya göre çiçek seçip elindeki malzemelerle harikalar yaratabilir. Bunun için gerekli malzemeler de çok basit. Çiçek, jüt çuval ipi veya beyaz mat kurdele, saç spreyi ve makas. Yapılışı da yormaz. İstediğiniz gibi dizdiğiniz çiçekleri bir makas yardımıyla bitkileri aynı boyuta getirin. Sap kısmından çuval ipini ya da kurdeleyi geçirerek buket haline getirin. Çiçeğin bozulmaması için saç spreyini üzerine sıkın. İşte gelin çiçeği hazır!

4)Saç Modelini Unutmayın

Düğün dediğimiz şey aslında birbirine bağlı parçalardan oluşan bir organizasyon. Gelinliği düğün temasına ve düğünün yapılacağı yere göre seçiyorsak gelin aksesuarlarını da doğal olarak bunlara göre seçiyoruz. Saçınıza takmayı planladığınız taşlı toka ya da taç gelin buketiyle tezatlık oluşturabilir. Bu da şıklığınıza gölge düşürebilir.

5)Damatlıkla Uyumlu

Damatlığın ceket cebine ya da yakasına gelin buketindeki bir çiçek eklenebilir. Böylece çiftler daha uyumlu gözükecek ve kolay şıklık elde etmiş olacak. Gelin aksesuarları düğündeki bütün detaylarla uyumlu olursa daha renkli bir görüntü olacaktır.