Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Renk Tercihiniz Ruhunuzu Yansıtsın!Renk Tercihiniz Ruhunuzu Yansıtsın!

Araştırmalara göre her rengin bir anlamı, bir enerjisi var hayatımızda ve bu renkler insanları psikolojik yönden olumlu veya olumsuz olarak etkiliyor. Bir görüşmeye giderken ayakkabınızın ve kıyafetinizin rengini anlamın bilirseniz, ruh halinizi ve enerjinizi nasıl etkileyeceğini çözerseniz görüşmelerinizin dinamiğini ve enerjisini olduğundan daha pozitif yöne çekebilirsiniz. Biz bu değişimlere ayaklarınızdan başlamak istedik sizler için renk analizleri yaptık ve renklere göre Marcatelli‘den sizlere özel renk renk topuklu ayakkabı modelleri seçtik. Siz bugün hangi renksiniz?

 

Kırmızının Gücü!

Kırmızı en güçlü renklerden biridir; tutkunun ve gücün rengidir, hırsları, gücü ve liderliği temsil eder. Herkes için vazgeçilmez renk olan kırmızı, topuklu ayakkabılarda da yerini koruyor ve tercih sırasında yerini kimseye kaptırmıyor. Marcatelli’de kırmızı renkli topuklu ayakkabılardan bizim favorimiz “Nüans Kırmızı Rugan Stiletto”, bu ayakkabı ile gücünüzü karşınızdakine yansıtabilirsiniz.

Saf Beyaz!

Beyaz saflığı, masumiyeti, temizliği ve iyiliği simgeliyor; insanı rahatlatan, huzur veren bir renktir, yeni hedeflere yola çıkmayı, aydınlığa doğru adım atmayı temsil eder. Bu nedenlerle de gelinlerinde tercihi hemen hemen her zaman beyazdan yanadır. Bembeyaz gelinlik ve bembeyaz gelin ayakkabıları sevdikleri kişiyle yeni bir hayata adım atan gelinlerin her zaman yanında olmuştur. Bizim sizin için favori topuklu ayakkabımız “Drop Gelin Ayakkabısı”, bu ayakkabı ile iyiliğin enerjisi ile yeni hayatınıza adım atabilirsiniz.

Enerjik Mor!

Mor enerjinin, zenginliğin, asaletin, bereketin rengidir; mor insanlara enerji verir ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlar, özel günlerinizde mor rengi tercih etmek tüm gözleri üzerinize çekecektir. Özellikle nişan ayakkabısı ve kına ayakkabısı rengi olarak en ideal renk olabilir. Hem en özel gününüzde şık olup hem de topuklu ayakkabınız ve enerjinizle tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Biz sizin için “So Vera Mor Kadife Topuklu Ayakkabıyı” seçtik, bu ayakkabı ile morun asaletini üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Heyecan Uyandıran Turuncu!

 Turuncu heyecanın, dinamizmin rengidir, kırmızı kadar etkisi olmasa da turuncu da heyecan veren renklerdendir. Turuncu neşeyi ve doğayı temsil ettiği için insanlar arasındaki iletişimi en yüksek renklerden diyebiliriz. Bir davete veya etkinliğe giderken Marcatelli’den turuncu topuklu ayakkabı seçmek istiyorsanız “Turuncu Rugan Topuklu Sandaleti” tercih edebilirsiniz, bu ayakkabıyla neşenizi etrafa yansıtabilirsiniz.