Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Save The Date Nedir?Save The Date Nedir?

Gelinlik, gelin ayakkabısı, gelin aksesuarları, mekan ve diğer birçok şey belli değilken bile nikah gününüzün tarihini belirleyebilir ve hatta duyurabilirsiniz!

Yurt dışında kısa zamanda trend olmuş olan Save The Date, kısa zamanda Türkiye’de de oldukça yaygın hale geldi. “Save The Date” türkçede “Tarihi kaydetmek” anlamına geliyor. Yani, bir bakıma misafirlerinize, “O gün kimseye söz verme” demiş oluyorsunuz.

Kadraja Girin ve Gülümseyin

Bir dizi fotoğraf çekimi Save The Date’in formatını oluşturuyor. Tıpkı gelinlik ve gelin ayakkabısı için baktığınız onca marka gibi alanında marka olmuş fotoğrafçıları taramanız gerekiyor öncelikle. En iyi düğün fotoğrafları çeken, en yaratıcı fikirleri sunan fotoğrafçılarla çalışmak hayatınızın en unutulmaz tarihini, daha düğünü görmeden misafirleriniz için de unutulmaz kılacaktır.

Fotoğrafçınızı bulduktan sonra sevebileceğiniz bir konseptte nikah ya da düğün tarihinizi duyurabilirsiniz. Giderek artan yaratıcılık ve klişelerin terk edilmesiyle çok ilgi çekici ve farklı konseptler oluşturulması mümkün olabiliyor.

Konsept Demişken…

Bu kadar üzerinde durduğumuz bu konuyu da biraz açalım. Modayı takip edenler son yıllarda gelinlik, damatlık, gelin ayakkabısı ve gelin aksesuarlarında ne kadar değişik trendlerin ortaya çıktığını bilirler. İşte bu çeşitlilik düğün ve düğüne dair her konuda geçerli oluyor.

Eğer romantizm her zaman birinci tercihiniz oluyorsa damat adayıyla birlikte yemyeşil bir ormanın içinde ya da deniz kenarında Save The Date çekimleri yapabilmeniz mümkün. Gönlünüz her zaman eğlenceden ve renklerden yanaysa tarih duyurunuzu sokaklarda, rengarenk dekorasyonlara sahip mekanlarda da yapabilirsiniz.

Gelin olacağınız günü duyururken dilediğiniz kadar özgür ve sıradışı davranabilirsiniz.  Tabii sonrasında hayallerinizin gelinliğini giyerek, hayalinizdeki gibi bir düğünde masal prensesi olabilirsiniz.

Eğer bütün düğün konseptiniz ve her bir öğesi için sıradışı olmak istiyorsanız en farklı tasarımlarıyla Marcatelli gelin ayakkabı modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.