Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Topuklu Ayakkabı ile Kombin ÖnerileriTopuklu Ayakkabı ile Kombin Önerileri

Topuklu ayakkabı ile kombin yapmak artık çok daha kolay. Moda ikonlarının yaratıcılığı ile sınır tanımayan kombinler sokağa da taşındı. En son Rihanna’nın eşofman altına topuklu ayakkabı giymesi topuklu ayakkabısı ile yaratılabilecek en son seviyeydi. Topuklu ayakkabı modellerine göre kombin önerilerine başlayalım;

  1. Klasikten Ayrılmayanların Seçimi Stiletto

Kadınların hayatını kurtaran iki parça vardır; siyah elbise ve stiletto ayakkabı. İkisi birlikte kombin yapılacağı gibi stilettolar farklı şeylerle de kombin yapılabilir. Parmak dekolteli yüksek topuklu stilettolar her dönem modadır. Ve bu ayakkabıları kot, deri, dar paça pantolonun altına kombin yapabilirsiniz. Geceyi kurtaran basic elbiselerin altına da parlak rugan stilettolar şıklık verir. Dekolte, dantel desen elbiselerin altına nude  siyah topuklu ayakkabı ile fark yaratabilirsiniz. Günlük yaşantısında şıklığından vazgeçmeyenler Skinny jeansler de stilettolar ile kombinleyebilir. Son olarak iş görüşmesi veya toplantı günlerinin yıldızı olabilir.

  1. Yaz kombini Kalın Topuk

Yazın deniz tatili için her türlü şort üzerine basic tişört ile kalın topuklu ayakkabısı bir başka kombin önerisi. Gece veya gündüz fark etmeksizin geçerliliğini korur.

 

  1. Fırfırlı Elbisenin Tamamlayıcısı Dolgu Topuk

Dolgu topuk ve kalın topuk, topuklu ayakkabılar içinde en rahat olanlarıdır. Fırfırlı elbiseler ile yapılan kombinlerde mutlaka dolgu topuklu ayakkabı kullanılmalıdır. Ayrıca dolgu topuk ayakkabısını, topuklu ayakkabı giymeye alışkın olmayan fakat topuklu giyme zorunluluğu bulunan kadınlar kullanabilir.

  1. Spor Elbiselerle Kombin

Düz ve spor elbiselerin altına taba topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Böylece alışılmışın dışında bir kombin oluşturmuş olursunuz. Ayrıca taba topuklu ayakkabı bahar aylarında kot pantolonla da giyilebilir. Rengi itibariyle hem sonbahara hem de ilkbahar kombinlerinin altında gayet hoş durur.

  1. Ceket ile Uygun Kombin

Kot ceketin yerini püsküllü ceketler aldı. Taba rengi ya da beyaz püsküllü western ceketler de topuklu ayakkabıyı taşıyabilen kombinlerden biri.

  1. Joker Eleman Olarak Ağ Model Ayakkabılar

Ağ model topuklu ayakkabısı bundan birkaç sene önce hayatımıza girdi. İyi ki de girdi! Siyah elbiselerin altına kurtarıcı olarak kullanılabilir. Öbür taraftan da düz elbiseleri canlandırmak için tercih edilebilir.

  1. Bantlı Ayakkabılar

İnce bant, şeffat bant, çift bant gibi çeşitli seçenekleri olan bu ayakkabılar akşam yemekleri davetleri için kullanılır. Hiçbir zaman eskimez.

  1. Her Zaman Hayatımızda Olanlar

Renkli topuklu ayakkabılar, çiçek desenli ve leopar desenli topuklu ayakkabı demek basit bir kombini dikkat çekici hale getirmek demek.