Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Ünlüler ve AyakkabılarıÜnlüler ve Ayakkabıları

Ünlüler camiasında son moda kıyafeti veya ayakkabıyı ilk giyen olmak ve onu en iyi taşımak çok önemli. Hem kendileri bir marka olduğu için hem de sevenleri tarafından moda ikonu olarak görüldüğü için. Ünlüler, tasarımcılar tarafından özenle hazırlanan kıyafetlerinin altına kombin oluşturdukları ayakkabılarıyla da dikkat çekiyorlar. Kimisi büyük numara ayakkabıyı taşıyabiliyorken kimisi de bu işi pek beceremiyor.

Mesela, şıklığı asla elden bırakmayan ikon Paris Hilton büyük numara ayakkabıyı iyi taşıyanlar arasında. Hilton Otelleri’nin varisi Paris Hilton’un ayak numarası 43. Spor ayakkabı ile görmeye alışık değiliz kendisini genellikle topuklu ayakkabı giyiyor. Ve tercihini stilettodan yana kullanıyor. Önü açık ayakkabı büyük numara ayakkabıda hoş görüntü sergilemediği kuralını iyi biliyor. Çünkü genellikle ayakkabıların ilk numuneleri 36 -37 numaraya yapılıyor.

Rahatlığı ile şıklığı birleştiren ünlü oyuncu Cansu Dere’nin ayak numarası 40. Kendisini çekimler ve diziler haricinde spor ayakkabı ile görüyoruz. Büyük numara ayakkabıda spor ayakkabı daha şık duruyor. Cansu Dere de ayakkabı seçimleriyle sportif kombinleriyle şıklığını koruyor.

Giyim tarzıyla her gün şaşırtan ünlü şarkıcı Demet Akalın 40 numara giyiyor. Ancak onun için tek tarz ayakkabıdan söz etmek çok güç. Sahnede ve kliplerinde topuklu ayakkabıyla görüyoruz. Günlük yaşantısında topuklu çizmeyle de görebiliriz spor ayakkabıyla da. Aslında kendisi tamamen kombine göre ayakkabısını seçiyor. Alışılmadık şeyleri kullanmayı sevdiğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Ekranlarda görmeye doyamadığımız şıklık yaşamının bir parçası olan Yasemin Özilhan büyük numara ayakkabı nasıl giyilir konusunda örnek kombinler yapıyor. Stilini sadelik ve rahatlık üzerine kurduğu için giydiği ayakkabılar da kötü durmuyor. Tarzını kontrollü rahatlık olarak nitelendiriyor ve moda diye her şeyi giymeyi onaylamıyor. Dolabının vazgeçilmezi sorulduğunda babetlerini de sayıyor.

Ünlü manken Çağla Şikel’in evinde ayakkabıları için özenle hazırlanmış ayakkabı dolabı var. Geçtiğimiz sene ayakkabı koleksiyonu çıkartan Şikel, sunuculuk yaptığı programlarda farklı model ve tasarımlarda topuklu ayakkabı giymeyi seviyor. Anne olmadan önce büyük numara ayakkabı kombinleme konusunda kendine özgü tarzını oluşturmuştu. Ancak anne olduktan sonra standart spor ayakkabıya kombinine geçti. Her ikisi de ona çok yakışıyor.