Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Yaz Ruhunu Yansıtan Sandalet Modelleri!Yaz Ruhunu Yansıtan Sandalet Modelleri!

Yaz ruhunu en iyi yansıtan deri sandalet modellerinin Helenistik dönemden izler taşıdığını biliyoruz. Peki Antik Yunan’da güzellik kavramının erkekler için geliştirildiğini, mükemmel vücut dendiğinde akla kusursuz erkek fiziğinin geldiğini biliyor musunuz? Oysa bugünlerde güzellik denince akla elinde çantası, ayağında sivri burun ayakkabısıyla endamlı bir tanrıça geliyor olabilir.

Özellikle 50’lerin Fransa’sından dalga dalga yayılan incecik belli, narin elli, zarif giyimli, utangaç yüzlü kadınlar bugün de en özel gecelerinde dantelin romantizminden, satenin hassas çizgisinden, incinin zarafetinden muhakkak faydalanırlar. Ayaklarında incecik topuklu ayakkabıları, ellerinde avuç içi kadar çanta modelleri olmadan rahat edemezler ama nadiren! Artık zarafet yerini rahatlığa, şıklık da maskülen ve etnik tarza bıraktı. Ayaklara özgürlük sloganıyla gönüllere taht kuran sandalet modelleri yaz aylarında bayrağı devraldı.

Özellikle iş hayatlarında yüksek topuklar üzerinde oldukları anlarda, sandalet modeli ayırmaksızın hayal kuran kahraman kadınlar, günlük yaşamlarında ayaklarına topuklu ayakkabı sürmez, ısınan havalarla birlikte çıkardıkları ayakkabıları kış kendini gösterene dek bir daha giymezler. Bu aylarda da bolca sandalet modeline başvurur, yaz boyunca geçen süreyi sandalet bayramı ilan ederler. Peki kadınlar en çok hangi sandaletler modellerini tercih ederler?

Öncelikle kadın cinsini tek bir genellemeye sığdırabileceğimize ihtimal verip hikâyenin sonunun yaklaştığını düşünüp heveslenmeyin. Bunun taş tuş sevdalısı var, Helenistik döneme çakılıp Truva filminde yaşayanı var, “Adı sandalet de olsa topuksuz çıkmam abi!” diyeni var, var da var… Sandalet modelleri deryasında da sandığınızdan çok daha fazla çeşit var.

Öncelikle bu yazın inci serilerinden muhakkak bir tane edinin. Kalem etek altına dahi kombinlenen, spor bir şıklık vadeden bu sandalet modellerini sıkışınca hiç düşünmeden giyin. Günlük yaşamda salaş kıyafetlerinizin, basic tişörtlerinizin, jeanlerinizin altına ise deri sandaletleri rahatlıkla tercih edin. Helenistik modeller ve bodrum sandaletleriyle hafta sonlarında rahatlıkla çayır çimen gezin. Dik bir duruşa sahip olmak, sırtınızın düzleşmesini sağlamak istiyorsanız topuğun boyunu biraz uzatmakta, tabanın kalınlığını artırmakta fayda var. Siz yine de her sandalet modelinden bir tane edinin.