Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Yeni Yıla Girerken En Şık Siz Olun!Yeni Yıla Girerken En Şık Siz Olun!

2020’ye girmemize sayılı günler kala herkesi bir telaş sardı, yeni yıl geliyor her yer ışıl ışıl! Gidilecek yerler, giyilecek kıyafetler, alınacak hediyeler derken herkesi tatlı bir koşuşturma ve telaş esir alıyor. Yeni yıl hazırlıklarınız hala bitmediyse ve ne giyeceğinize hala karar veremediyseniz bu yazımızda gideceğiniz yere göre kombin ve ayakkabı önerilerine yer verdik.

Gece boyu rahatlık mı? Yoksa gittiğiniz yerde dikkatleri üzerinize çekecek iddialı kıyafetleri ve ayakkabıları mı tercih ederdiniz? Gelin birlikte göz atalım.

Otel Şıklığı

Eğer şık bir otelde rezervasyonunuz varsa muhtemelen otelin balo salonunda olacaktır. Siz de gideceğiniz balo salonu kadar görkemli ve ışıltılı olabilirsiniz. Oteller bir sene boyunca bugüne özel planlar, hazırlıklar ve organizasyonlar yapıyorlar ve katılacak konuklar da özenle ve titizlikle günler öncesinden hazırlanıyor. Tercihiniz otelden yana ise çok abartmadan abartma payımız olabiliyor uzun kadife elbiseler, dantel detaylar… Her sene yılbaşında moda olan payet modası bu sene de geçmiyor, payet detaylarımız vazgeçilmezimiz! Şık payet elbiselerle kombinleyebileceğiniz ayakkabılarınız, makyajınız ve kombininize uygun çantanız ile geceye damga vurabilirsiniz.

Sokak Şıklığı

Yılbaşına eğer dışarıda girecekseniz tabii ki ilk söylememiz gereken şey kalın giyinmeniz olacaktır. J İkinci en önemli şey ise ayakkabı tercihiniz; ayakkabınız rahat olmalı ki geceye rahatça devam edebilin ve çılgınlarca dans edebilin. Ayakkabınız rahatsa ve üzerinizdekiler sizi sıcak tutuyorsa gece boyu sizden mutlusu olmayacaktır. Rahat elbiseler, rahat pantolonlar ve pantolonlarla kombinleyebileceğiniz payetli üstler tercih edebilirsiniz. Ayağınıza rahat postallar tercih ederek daha cool bir görüntü elde edebilirsiniz. Makyajınız ise daha fresh ve gece boyu akmayacak şekilde yapabilirsiniz, gecenin uzun olacağını unutmayın.

Restoran Şıklığı

Gecenizi şık bir restoranda sevdiğiniz insanlarla geçiriyorsanız; nefis yemekler ve fonda güzel bir müzik varsa tercihleriniz midi boy bir elbise, deri pantolon, tulum veya deri eteklerden yana olabilir. Ayağınıza ise kıyafetinize uyumlu şık ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Kıyafetiniz ön planda olsun isterseniz ayakkabınızı sade tercih edebilirsiniz veya kıyafetinizin sade kaldığını düşünüyorsanız ayakkabınızı iddialı seçerek kombininizi canlandırıp dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Unutmayın ki bir kadının en dikkat çeken aksesuarı ayakkabısıdır.