Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Zamansız Gelin AksesuarlarıZamansız Gelin Aksesuarları

Düğününüzde kullanacağınız aksesuarların etkisini sakın küçümsemeyin! Gelinlik stiliniz ne olursa olsun aksesuarlar yardımı ile küçücük dokunuşlar kocaman, büyüleyici etkiler yaratabiliyor.

Hatta bazı zamansız parçalar ve detaylar düşündüğünüzden çok daha zengin ve iddialı! Gelinliğiniz için yapacağınız aksesuar seçiminde yapacağınız tercih size kalmış…

Listemize yakından göz atalım…

Ayakkabınız, çiçekli ve taşlı taçlar, gelin buketiniz, dantelli eldivenleriniz, duvağınız ve romantik düğün geceniz için size özel daha neler neler…

Trend alarmı: 2 farklı duvak.

Bizden söylemesi; düğüne uzun bir duvakla başlayıp, gecenin ilerleyen saatlerine doğru rahat dans edebilmek için kısa duvağa geçmek oldukça trend.

Aksesuar ve duvak seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var mesela gelinliğinize karar verdikten sonra farklı boy ve modelde duvak deneyebilirsiniz. Seçimi ardından yapabilirsiniz. Bir diğer noktada duvağınız gelinliğinizin havasını vurgulayan bir modelde olmalıdır. Gelinlik sade ise duvak abartılı olmalıdır. Bunun tam tersini de düşünebilirsiniz.

Mesela gelinliğinizin sırt dekoltesi varsa upuzun bir duvakla kapatmanız yazık olur değil mi?

Ön yargıyı bir kenara bırakın ve “Bu model benim tarzım değil” dediğiniz duvak modellerini de gelinliğinizle bir deneyin; sonuç mükemmel olabilir. Bazen iddialı duvaklar sade gelinliklerin havasını tamamıyla değiştirebiliyor.

Saç Aksesuarları

Sıra geldi saçlarınıza; saç aksesuarınızı seçerken yüz şekliniz de önemlidir. Yuvarlak yüz şekline yüzü uzatacak yüksek tasarımlar daha uygun olacaktır. Unutmamanız gereken bir diğer nokta düğününüzün tarzı da saç aksesuarınıza karar vermenizde etkili olur. Kır düğünü yapıyorsanız çiçeklerle süslenmiş romantik bir modeli, balo salonu düğününde taşlı taçlara yönelebilirsiniz.

Eldiven

Eğer kış gelini iseniz saten ve ya tül eldivenleriniz ile salona havalı bir giriş yaparak sonrasında çıkarabilirsiniz.

Şapka

Düşününce güzel olabilir. İngiliz kraliyetine özenip iddialı bir şapkaya ne dersiniz? Neden olmasın diyebilirsiniz içinizden. Gelinliğinizle uyumlu ise bazen farklılık hoş olabilir.

Kolay ve zevkli seçimler 🙂

Alışverişe Başlamak İçin : www.marcatellishop.com