Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Burçlara Göre Düğün Davetiyesi SeçimiBurçlara Göre Düğün Davetiyesi Seçimi

Evde yaşam günlerini düğün planlaması yapmak için harika bir zaman olarak düşünenler arasındaysanız sizin için harika fikirler hazırladık. Düğün temanızı, gelin ayakkabınızı, gelin aksesuarlarınızı seçmeniz için önceki blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz. Her şey hazırsa gelin birlikte davetiye seçelim hem de burcunuza göre!

Koç

Baharın müjdecisi, Zodyak çemberinin ilk göz ağrısı, ateş grubunun lideri koç burcu davetiyesinde kendine yakışır şekilde kırmızı tonları yer alır. Aşkının ve içindeki yaşam ateşini kırmızı renkten başka nasıl gösterebilir ki?

Boğa

Toprakların grubunda lüksün temsilciliğini üstlenen boğa burçları kendilerine yakışır biçimde yeşil ve tonlarında davetiye seçebilir. Yönetici gezegeni Venüs’ün verdiği lüks isteğini ancak bolluğun bereketin rengi yeşille karşılayabilir.

İkizler

Zihninin içi sürekli dolu ikizler burcunun davetiyesi için sıradan bir davetiyeden söz etmek mümkün olamaz. Düşüncelerin sabit olmayışını farklı şekillerde tasarlanmış davetiyelerle anlatabilir.

Yengeç

Anılardan kopamayan, eskide ne varsa hala içinde taşıyan yengeç burcu, davetiyesini nostalji temalı seçebilir. Belki bir film şeridi belki siyah beyaz. Vintage ya da retro, adına ne derseniz deyin ama mutlaka bir nostalji söz konusu olmalı.

Aslan

Güneşin çocuğu aslan burcunun düğünü bol süslü bol gösterişli bir düğün olur. Böyle bir düğüne davet ederken de asla sade bir davetiye söz konusu bile olamaz. Üzerinde kendi resminin veya çiziminin olduğu davetiyeden yana tercih yapabilir. Düğünde ise gelin ayakkabısının ışıltısından gözleriniz kamaşabilir, dikkat!

Başak

Her şeyi kararında yaşayan minimal olmaktan fazlaca hoşnut başak burçları, tercihlerini sade tasarımlardan yana kullanır. Başak burcunu, toprağın, sonbaharın rengi sarı renklerle süslenmiş sade tasarımlarla dünyanın en mutlu insanı yapabilir.

Terazi

Venüs’ün bir diğer evladı, estetiğin astrolojideki karşılığı terazi burcu, herkesi hayran bırakacak seçimler yapar. Taşlı veya dantelli zarif gelin ayakkabılarıyla düğün davetiyelerini bir bütün olarak hazırlar. Davetiyesinde bir çiçek, el yazısı fontu ve renklerin uyumu mutlaka olur. Çirkin olan bir şeye tahammülü yoktur.

Akrep

Tutkunun ve asaletin simgesi akrep burcu da kırmızı, bordo ve tonlarını davetiyesinde bulundurur. Güllerle bezeli davetiye onun kişiliğini yansıtır. Sivri burunlu gelin ayakkabısı, vücut hatlarını belli eden gelinlik ve koyu gelin makyajı tam da akrep kadının hayal ettiği bir manzara.

Yay

Ateş grubunun en uçarısı yay burçları topuklu gelin ayakkabısının yanında bir de spor gelin ayakkabısı seçer ki rahatlığından ödün vermesin. Keyfine düşkün olduğunu düğün davetiyesinde de mutlaka belli eder. Seyahat bileti şeklinde tasarlanmış düğün davetiyesi fikri cazip gelmiyorsa en güzel çiçeklerle süslenmiş bir davetiye kesinlikle onu mest eder.

Oğlak

Zodyak çemberinin en uslu, en sabit, en geleneksel burcu oğlak için heyecan aramaya hiç gerek yok. Geleneksel fontlarda hazırlanmış, sadeliğin göz kamaştırdığı düğün davetiyesi yeter. Çünkü gelinliği ve gelin ayakkabısında da aynı tercihi yapacaktır. Böylece davetiye ile düğün konsepti birbirini tamamlamış olur.

Kova

Özgür ruhlu kovalar için yaratıcılık mutlaka devreye girer. Ama sıra dışı düğün davetiyeleri arasından seçim yapması kolay olmaz. Davetiye misafirlere şişe içinde gelebileceği gibi takvim yaprağı halinde de gelebilir.

Balık

Empatinin ve duygunun temsilcisi balık burçlarının davetiyelerinde mutlaka mavi renk bulunur. Ve bir de deniz esintileri. Romantik detaylarla süslenmiş gelin çiçeği ile davetiyenin uyumu şimdiden gözlerini yaşarttı bile.

Diğer blog yazılarımızı da okuyun: Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır