Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Hangi Etek Hangi Ayakkabı İle Giyilir?Hangi Etek Hangi Ayakkabı İle Giyilir?

Kadınların gardırobunun en kıymetli parçasıdır etekler. Ancak nasıl kombinleneceği konusuna biraz kafa yormak gerekebilir. Kimi etekle düz babet çok şık dururken kimi etekle de kovboy çizmeler muhteşem durabilir.

Etek ayakkabı kombini neye göre yapılır? Bu konuda elbette bazı kurallar vardır. Öncelikle kombinlerin gidilecek yere uygun şekilde yapılması gerekir. Mesela, kalem eteğin altına giyilen düz babet veya stiletto akademik faaliyetler ya da iş toplantıları idealdir. Fakat bu durum, kalem eteğin altına başka ayakkabı giyilemeyeceği anlamına da gelmez.

Etek Modellerine Göre Ayakkabı Kombinleri

Hangi etekle hangi ayakkabı giyilir veya giyilmez sorularına cevap olarak listede ilk sırada kot etek yer alıyor. Kot etek daha çok bahar aylarıyla bir bütün gibidir, altına düz babet ve spor ayakkabı giyilebilir. Eteğin boyuna bağlı olarak sandalet de tercih edilebilir. Kısa kot eteklerde sandalet hoş dururken uzun eteklerde sandalet güzel bir görüntü vermeyebilir. Aslında, kot eteğin kendine has havası farklı kombinler oluşturmaya uygun olduğu için iş biraz kişinin yaratıcılığına kalıyor.

Dolapların kurtarıcı parçası kalem eteğin altına düz babet veya stiletto giyilmesi yazısız kuraldır. Ancak iş hayatının giderek yoğunlaşması ve ofislerin eski resmiyet ortamından uzaklaşması ile yeni yazısız kuralları da beraberinde getirdi. Bunların arasında kalem eteğin altına spor ayakkabı giymek de var.

Gelelim deri eteğe. Deri etek doğru parçalarla birleştirildiği zaman ortaya harika bir görünüm çıkabilir. Deri etek ve doğru ayakkabı uyumu nasıl olur? Aslında bunun tek doğru cevabı yok. Mevsime göre değişkenlik gösterir. Sonbaharda bilek üstü botlarla giyilebilir. Kışın ise diz üstünde biten deri etekle diz altında biten çizme kombinlenebilir. İki parçanın bu şekilde birleştirilmesi genellikle ofis kombinlerinde görülür. Daha sokak stili bir görünüm için topuklu ayakkabı veya düz babet kullanılabilir.

Zamansız bir parça olan midi eteklerle şahaneler yaratmak için düz babet yeterli olabilir. Spor ayakkabı dışında bahar mevsiminde önü açık topuklu ayakkabı ile birlikte kullanılabilir.

Hangi etekle hangi ayakkabı sorusunun bir diğer belirleyicisi boy uzunluğudur. Şöyle ki uzun boylu kadınlara genelde düz babet giyilmesi önerilirken kısa boylu kadınlara da topuklu ayakkabı önerilir.

 

Diğer yazılarımıza da göz atın: Yaz Ruhunu Yansıtan Sandalet Modelleri