Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Nikah Ayakkabınızı Seçtiniz mi?Nikah Ayakkabınızı Seçtiniz mi?

Düğünde giyilecek gelin ayakkabısı tamam. Peki ya nikahta giyilecek gelin ayakkabısı seçildi mi? Eğer henüz seçmediyseniz, telaşlanmayın. Marcatelli Gelin olarak nikah gününüzde de yanınızdayız. Gelin birlikte nikah ayakkabı modellerini inceleyelim.

Nikah Gelin Ayakkabısı Modelleri

Babet: Nikah düğün kadar koşturmaca içinde geçmediği ve kısa süreli bir organizasyon olduğu için gelin ayakkabısı olarak babet tercih edilebilir. Zaten babetin rahat yapısı çoğu gelin adayı için ilk seçenekler arasında bulunuyor. Taşlı modeller, kelebek ve çiçek motiflerinin yanında sade tasarımları da mevcut. Nikahta giyeceğiniz elbise veya gelinliğe göre babet giymeyi düşünebilirsiniz.

Spor Ayakkabı: Tabii ki düz model ya da sade tasarıma sahip spor gelin ayakkabısı olmaz. Nikahta gelin ayakkabısı olarak üzeri taşlarla veya simle süslenmiş spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Böylece hem tarzınızı konuşturmuş olursunuz hem de topuklu ayakkabılarla ayaklarınız şişmez. Üstelik ayakkabınızdaki motiflerle gelin tacı motiflerinizi aynı yapabilirseniz harikalar yaratabilirsiniz.

Dolgu Topuk Ayakkabı: Hem şıklığımdan ödün vermeyeyim hem rahat olayım diye düşünenler arasındaysanız dolgu topuk gelin ayakkabısı giymelisiniz. Diz altında biten bir etekle çok şık duracaktır. Beyaz renge bağlı kalmaz istemezseniz açık renklerin tonlarında bir dolgu topuk gelin ayakkabısı seçebilirsiniz. Gün sizin gününüz dilediğiniz gibi kombin yapabilirsiniz.

Sandalet: Eğer damat ile aranızda boy farkı yoksa veya bunu sorun etmiyorsanız ve tabii ki yaz geliniyseniz neden gelin ayakkabısı sandalet olmasın ki? Taşlı parmak arası ince bir sandalet beyaz uzun nikah elbisenin altında da diz üzerinde biten nikah etek takımlarında da kendini gösterecektir. Yaz sıcağında hem ayağınız terlemez hem de kendi tarzınızı yansıtmış olursunuz. Çoğu gelin adayı düğüne gösterdiği ilgiyi nikaha göstermekten kaçınıyor.

Topuklu Ayakkabı: Gelenekselden şaşmayan gelinlerin tercihi topuklu gelin ayakkabısı oluyor. Genelde nikahta gelinler beyaz giydikleri için altına beyaz topuklu ayakkabı giyiyorlar. Ama siz bir değişiklik yapıp krem rengi giyebilirsiniz. Beyaz elbisenizi daha çok öne çıkartacaktır.

İnci Gelin Ayakkabısı: Marcatelli’nin gelinler için özel olarak hazırladığı İnci gelin ayakkabısı nikah için ideal bir ayakkabı. Düşük topuk, beyaz renk ve bilekten bağlamalı. İnci detayı da topuğunda gizli. Yani hem şık hem de sade.

 

Diğer bloglarımıza da göz atın: Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?