Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Renklerin Asaleti: Beyaz Gelin AyakkabısıRenklerin Asaleti: Beyaz Gelin Ayakkabısı

Masalsı bir düğün için hazırlık yapıyorsanız ağırlığı beyaz renkten yana kullanabilirsiniz. Aynı masallarda olduğu gibi, saflığın ve yepyeni bir hayata başlayacak olmanın verdiği mutluluğun timsali beyaz rengi, gelin ayakkabısında da kullanabilirsiniz. Son zamanlarda farklı konseptlerde düğünler moda olduğu için gelinler, ayakkabıda farklı renkler de kullanılmaya başladı. Ama siz masalsı düğününüz için beyaz gelin ayakkabısını tercih edebilirsiniz.

Her Zevke Hitap Edecek Rahat Gelin Ayakkabıları

Gelin ayakkabısı seçmek için ön kriter olarak beyaz rengi belirledik. Şimdi tek tek gelin ayakkabı modellerini inceleyelim.

Spor Gelin Ayakkabısı

En rahat gelin ayakkabısı spor ayakkabı dersek yalan olmaz. Uzun zaman önce moda olan gelin rahat olmaz, şık olur kuralı şimdilerde geçerliliğini yitirdi. Bu yüzden de topuklu gelin ayakkabıları yerine spor gelin ayakkabıları geldi. Gönül rahatlığı ile beyaz rengini bulabilirsiniz. Eğer size topuklu ayakkabı giymeyi zorunlu tutarlarsa spor gelin ayakkabılarını gelin almada ya da gecenin sonuna doğru giyebilirsiniz. Dans ederken ya da fotoğraf çekiminde topuklu gelin ayakkabılarını giyerek de durumu dengeleyebilirsiniz.

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı

Rahat gelin ayakkabısı sıralamasında ikinci sırada dolgu topuk gelin ayakkabısı gelir. Çünkü sivri topuk ayakkabı gibi uzun süre ayakta durunca topuğa batma yaşamazsınız. Dilerseniz işlemeli modellerini dilerseniz da sade modellerini tercih edebilirsiniz. Gelinliğin altına farklı modeller arayanlar için dolgu topuk gelin ayakkabısı gayet idealdir.

Converse Gelin Ayakkabısı

Gelin olmak rahat olmamak demek kuralını yıkan gelinler Converse gelin ayakkabısını tercih ediyor. Hatta, çoğu beyaz renk Converse’nin üzerine çeşitli motiflerle çizim yaptırıyorlar. Böylece kişiye özel bir gelin ayakkabısı çıkıyor ortaya. Kimisi de dantel veya incilerle süsleyerek gelinliği ile uyumlu hale getiriyor.

Aslında gelinlerin gelin ayakkabısı olarak spor ayakkabı seçmesinin temel nedeni olarak bu ayakkabıların düğünden sonra da kullanılabilir olması gösteriliyor. Hele ki gelinin topuklu ayakkabı ile arası yoksa spor gelin ayakkabısı bulunmaz nimet.

İnci Gelin Ayakkabısı

İnci detaylı gelin ayakkabısı son yıllarda moda olan ayakkabılardan. İnci ile süslenmiş ya da topuğunda inci olan ayakkabılar genellikle nikahta gelin ayakkabısı olarak kullanılıyor. Kimi gelin hem nikahta hem de düğünde bu ayakkabıyı giyiyor. Sadelikten yana olan gelinler Marcatelli İnci gelin ayakkabısını tercih ediyor. Ayakkabıda hareketlilik görmek isteyenler de tercihlerini yine inci ile süslenmiş gelin ayakkabısından yana kullanıyor.

Zaman geçiyor ama gelin ayakkabılarının modası hiç geçmiyor.

 

Diğer bloglarımıza da göz atın: Masalsı Bir Düğün İçin Öneriler