Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Topuklu Sandalet Sezonu AçıldıTopuklu Sandalet Sezonu Açıldı

Yaz geldi ve hayat normale dönmeye başladı. Kışlık ayakkabılarımızı dolaba kalktı, baharlıklar ortaya çıktı. Havaların iyiden iyiye ısınmasıyla birlikte artık topuklu sandaletlerimizi de gönül rahatlığı ile giyebilecek günler geldi. Sandalet konforlu yapısıyla yazın hava almayan ayaklarımızı canlandırıyor. Topuklu sandaletler de bu konfora şıklık katıyor.

İş Hayatında Nasıl Kombin Yapılır?

Bilekten bağlı hafif ayakkabıların en büyük kolaylığı her kıyafetin altına gidiyor olmaları. Bu yaz tekrar moda olan topuklu sandaletler en çok çalışan kadınların işine yarayacak. Resmi giyinmek zorunda olan kadınlara büyük kolaylık sağlayacak.

Kumaş pantolonun altına kısa topuklu sandalet modelleri günü kurtaracaktır. Bütün yaz boyunca elbet pantolon giyilmez. Sıfır kol düz elbisenin altında topuklu sandaletler kendini oldukça iyi gösterebilir.

Kare Topuk

Kare topuk bu yıl da oldukça revaçta. Kolay kolay hayatımızdan çıkacak gibi durmuyor. Kare topuklu sandaletler rahatlığını topuk boylarının düşük olmasından alıyor. Ayrıca topukların düşük olması bu tarz bir ayakkabıyı günlük yaşamın her yerinde görmemizi sağlıyor. Özellikle kot pantolonun altına giyilen kare topuk ayakkabılar rahatlıkla şıklığı birleştiriyor.

Ayakkabıların topuklarının yüksekliği de değişiyor elbette. Düşük topuk sandaletler günlük hayatımızda her an giyebiliyorken yüksek topuğu daha özel zamanlara saklıyoruz. Bir bahar şenliği, yaz konseri, gece eğlencesi gibi farklı etkinliklere daha çok yakışıyor.

Her kadının dolabında mutlaka bulunan orta yükseklikteki siyah ince bantlı topuklu sandaletler de abiyelerin altında karşımıza çıkıyor. Hem açık hem kapalı hava etkinliklerinde giyilebilmesiyle kadınlar için hayat kurtarıcı oluyor.

Hangi Topuk Nerede Giyilir?

Yukarıda çokça kombin önerisi saydık ama yazısız kural olarak bir kez daha üzerinden geçmekte fayda var. Ayakkabıda topuk işin içine girince giyileceği yerler de değişir. Buna bağlı olarak da daha süslü, daha sade, daha parlak olarak çeşitlenir. Örneğin, mat ince bantlı düşük topuklu sandalet gündelik yaşamda çok rahat giyilebilir. Ancak parlak yüksek topuklu sandalet kotun altına gitmez. Bir abiyenin altında kendini daha rahat gösterir.

Mesela, Marcatelli antrasit ayna yüksek topuklu sandaletin nişan veya söz abiyelerinin altında çok şık duracağından emin olabilirsiniz.

 

Diğer yazılarımıza göz atın: Davet Ayakkabısı Seçiminiz Nasıl Olmalı?