Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Yaz Mevsimi Kapıda! Sandaletler Raflardan İniyorYaz Mevsimi Kapıda! Sandaletler Raflardan İniyor

Uzun süredir evlerimizdeyiz. Ancak normalleşme sürecine adım atılmasıyla birlikte yavaş yavaş dışarı çıkma hazırlıkları yapmaya başladık. Biz evlerimize kapanırken dışarıda henüz sandalet havası yoktu. Aslında bakarsanız kışlık botlardan direkt sandaletlere transfer olacağız. Üstelik bu senenin modası bodrum sandalet olarak da bilinen deri sandaletler.

Her Kadının Dolabında Olması Gerek

Her kadının dolabında olması gereken ayakkabı modelleri vardır. Bunlardan biri de sandalettir şüphesiz. Düz tabanın verdiği rahatlık, bol çeşitli olması, her koşulda kullanılabilir olması ve her kombine uyum sağlamasıyla sandaletleri dolaplarımızdan ayıramıyoruz.

Listemizin ilk sırasına ise deri sandaletleri koymak mümkün. Çünkü deri sandaletler neredeyse her kombinin altında hoş duruyor. Örneğin klasikleşmiş yaz kombini şort altına deri bir sandalet spor ayakkabıdan daha çok yakışır.

Kot şortun altına deri sandalet mi yoksa parmak arası terlik mi giysem diye kararsız kalanlaraysa müjde. Bazı deri sandaletlerin parmak arası modeli de üretiliyor. Böylece seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Hangi Kombin Hangi Sandalet?

Herkesin mutlaka çok severek aldığı en az bir sandaleti vardır. Ancak bunu nasıl kombin edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Özellikle söz konusu deri sandalet ise en şık kombini yapmak isteyebilirsiniz.

Hangi kombine hangi sandalet gider sorusuna gelecek olursak, bu sezon dikkat çeken bağcıklı deri sandaletler. Bu bağcıklı deri sandaletleri kısa elbiselerinizle kombinleyebilirsiniz. Topuklu sandaletleri de gece elbiselerinizle birlikte değerlendirebilirsiniz. Eğer maxi boy bir etekle sandalet giymek istiyorsanız topuklu olmasına gayret gösterin.

Topuklu ve işlemeli deri sandalete sahipseniz beyaz bir elbise ile kombinleyebilirsiz. Ve bu kombini de gece davetlerinde ya da sahil kokteyllerinde kullanabilirsiniz.

Sandalet sadece tatilde mi giyilir? Hayır. Deri sandaletlerinizi iş yerinizde de giyebilirsiniz. Yazlık uzun paçalı pantolonların atlında taba rengi kafes model bir deri sandalet gayet güzel gider. Dilerseniz yine aynı kombinin altına zımba deri sandalet veya çapraz bantlı deri sandalet de tercih edebilirsiniz.

Eğer rahatınıza düşkün biriyseniz ve spor giyinmeyi seviyorsanız bilekten bağlamalı sandalet yerine bantlı sandaletler tercih edebilirsiniz. Siyah ve taba rengi sandaletler spor kıyafetlere kolayca uyum sağlayabilir.

 

Diğer yazılarımıza da göz atın: Her Kadının Dolabında Olması Gerekenler