Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Düğünün En Unutulmaz Anı: İlk Dans!Düğünün En Unutulmaz Anı: İlk Dans!

Hayatlarınızı sevdiğiniz kişiyle birleştirdiğiniz gün hakkında kurduğunuz hayallerden biri de ilk dans ettiğiniz o büyülü andır. İlk dans en az düğün gününüzde giyeceğiniz gelinlik, gelin ayakkabısı ve aksesuarlar kadar önemlidir. Birçok ülkede olduğu gibi bizim kültürümüzde de ilk dans, seçilen parça ve dans kareografisiyle birleşip hafızalardan silinmeyecek büyülü bir anıya dönüşüyor.

Dans Seçimi ve Dans Kursları

Düğünlerde en çok tercih edilen dans türleri tango ve vals olsa da, herhangi bir romantik parçayla da yapılabiliyor, gelin ve damat için özel bir şarkıyla da. İlk dans için tür seçilirken gelinlikle rahat hareket edebileceğiniz bir dans türü seçmeniz oldukça önemli. Ayağınız takılmamalı veya gelinliğiniz dans figürlerinizi saklamamalı.

Hayalinizde özel bir dans varsa iyi bir dans kursundan destek almanız yararlı olabilir. Kurs seçiminde biraz seçici olmayı tercih etmelisiniz. Dans figürlerinin sizi çok zorlamayacağını düşünseniz de, kendinize 1-2 ay kadar süre tanımanız idealdir. Derslerinizi aksatmamanız da son derece önemlidir.

Eğer düğününüzde giyeceğiniz gelin ayakkabısı belliyse kesinlikle dans kursuna onunla gidin. Böylece topuklu ayakkabıyla veya seçtiğiniz ayakkabı ne olursa olsun onunla dans etmeye alışmış olursunuz ve düğün gününüzde kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız. Dansı bilmenin, gelinliğin ve tanıdığınız gelin ayakkabısın verdiği özgüvenle edeceğiniz dansla kimse yarışamayacak, bu büyülü anı kimse kaçırmak istemeyecektir.

Düğün Dansında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dans sırasında yapılacaklar arasında en önemli şey kesinlikle konuşmamanız gerekir. Ayrıca dans ederken duruşunuz çok önemlidir. Her zaman kendinize güvenin. Partnerinizin zorlanacağı hızlı ve karmaşık hareketlerden uzak durun. Unutmayın dans ederken de hayatınız boyunca olacağı gibi bir takımsınız.

Hayallerinizdeki gelinliğin altına giyeceğiniz gelin ayakkabısını hala seçmediyseniz, Marcatelli’nin koleksiyonundan gelin ayakkabısı seçerek tüm gözleri üzerinizde toplayabilir, ilginin merkezi olduğunuz unutulmaz bir dansa imza atabilirsiniz.

Marcatelli gelin modasından haberdar olmak ve kampanyaları kaçırmamak için blog yazılarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Gelin ayakkabısının yanında damat ayakkabısı ve davet ayakkabısı çeşitlerinin bulunduğu geniş ürün yelpazemizi marcatellishop.com adresinden inceleyebilirsiniz.