Marcatelli Blog'una Hoşgeldiniz.


Adres: Mimar Sinan Mh. Atlas Çıkmazı Sok. Ardahan Çarşısı Marcatelli Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0 216 341 70 44
Takip Et

Masal Prensesi Olmak İsteyenlere Gelinlik TavsiyesiMasal Prensesi Olmak İsteyenlere Gelinlik Tavsiyesi

Gelin ayakkabısı almadan önce karar vereceğiniz gelinliğinizin içinde bir masal prensesi gibi görünmek istiyorsanız sizin için tavsiyelerimiz hazır!

Gelin ayakkabısı seçiminiz gelinliğinize bağlı olacak. Bu yüzden aklınızdaki hayale erişmenizi sağlayacak olan gelinliği her şeyden önce kararlaştırmalısınız. Eğer bir masal prensesi gibi olmak istiyorsanız seçebileceğiniz sayısız gelinlik modeli arasında ne gibi ayrıntılara dikkat etmeniz gerektiğini ve ne gibi tercihler yapmanız gerektiğini yazdık!

Dantellerin Zarafeti ile Donanın

Artık gelin ayakkabısı modelleri arasında bile karşımıza çıkan dantel detaylar aslında her gelinliğin “olmazsa olmaz”ı durumunda. Ancak siz bir masalın içinden çıkıp gelmiş gibi görünmek istiyorsanız bu detaylara gelinliğinizde biraz daha fazla yer verebilirsiniz. Yakada, sırtta ya da gelinliğinizin kuyruğunda dantel kullanmak görünümünüze dikkat çekici bir zarafet katacak.

Gelinliğinizin Kuyruğu Göz Alcı Olsun

Gelinliğin eteğinin uzun olması ile yetinmeyip biraz daha abartıya kaçabilir ve gelinliğin kuyruğunu da uzun tercih edebilirsiniz. Bu surumda yüksek topuklu bir gelin ayakkabısı seçmek daha rahata yürümenizi de sağlayabilir. Tül de olsa dantel de olsa gelinliğinizin uzun kuyruğunu kontrol etmek biraz zor görünebilir. Ancak kuyrukların toplanıp bir düğme yardımıyla toplanarak kısaltılabilme özelliği sizi bu zahmetten de kurtaracaktır.

Gelin Duvağından Vazgeçmeyin

Eğer modanın sunduğu kolaylıklara rağmen kuyruğunuzun uzun olması fikrinden yana değilseniz duvağınızın daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Tülden uzun bir duvağın, gelinliğinizin ardında zarifçe salınırken çizeceğiniz resim dilediğiniz masalsı atmosferi hissettirmeye yetebilir. Dilerseniz sade dilerseniz boncuk işlemeli dilerseniz de kenarlarından dantel geçen modelleri tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızın Güzelliğini Yansıtın

Gelinlik modelinize göre yalnızca gelin ayakkabısı seçmeyeceksiniz; saç modelinizin de buna uygun olması gerekiyor. Özellikle göğüs ve sırt dekoltesi olan modeller için saçlarınızı topuz yaptırmak hem sizin daha dikkat çekici olmanızı hem de gelinliğinizin göz alıcı detaylarının ortaya çıkmasını sağlayacak. Bunun yanı sıra saçınıza takacağınız bir taç ya da toka ile saçlarınıza parlak bir hareketlilik de katabilirsiniz.

Her Adımınız Masal Gibi Olsun

Rüya gibi bir gelin olmak ve akıllarda kalmak için gelin ayakkabısı seçiminizi de buna uygun yapmalısınız. Marcatelli’nin Cindirella ayakkabıları ile istediğiniz zarif adımlara sahip olabilir ve sıra dışı bir tasarımla gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Farklı topuk yüksekliklerine sahip olan Cindirella modellere göz atmak ve düğün gününüzde bir prenses gibi olmak için hemen sitemizi ziyaret edin.